29/03/2018 21:30 Super League A 17/18 40'

Intersport1313171457
Cosmote e-Value101362049

Κλειστό Γήπεδο Μπάσκετ Ελληνικού
Leof. Posidonos 26, Elliniko 167 77, Greece

Στον Αγώνα μεταξύ της INTERSPORT και του COSMOTE E -VALUE, οι πρώτοι κατάφεραν και απέσπασαν την νίκη με το σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 57 – 49.

Στο 1ο Δεκάλεπτο από την αρχή οι δύο ομάδες έπαιξαν ελεύθερο και καθαρό μπάσκετ, με το τέμπο να είναι γρήγορο, η INTERSPORT ευνοήθηκε από αυτό ελαφρώς, η COSMOTE E -VALUE ζεστάθηκε από την γραμμή των 3 πόντων και έμεινε κοντά, οι δύο ομάδες είχαν καλή παραγωγή από assist και η περίοδος έκλεισε με σκορ 13 – 10. Στο 2ο Δεκάλεπτο από την αρχή οι γηπεδούχοι με 2 σερί τρίποντα πήραν προβάδισμα 3 κατοχών, με τους αντιπάλους τους όμως να αντιδρούν άμεσα σημαδεύοντας το ζωγραφιστό και βρίσκοντας λύσεις, με τις δύο ομάδες να συνεχίζουν να παίζουν ευχάριστο και χωρίς σκοπιμότητες μπάσκετ και το σκορ να διαμορφώνεται σε 26 – 23 στο τέλος του ημιχρόνου,

Τόσο στο 3ο όσο και στο 4ο Δεκάλεπτο δεν άλλαξε κάτι στο αγωνιστικό πρόσωπο των δύο ομάδων αλλά με την INTERSPORT αργά αλλά σταθερά να ανεβάζει την διαφορά σε 10+ πόντους, με τους παίκτες του COSMOTE E -VALUE να συνεχίζουν να δείχνουν διάθεση και μαχητικότητα έως το τέλος μειώνοντας σε 2 κατοχές στα τελευταία 2 λεπτά αλλά και οι παίκτες της INTERSPORT διατήρησαν καθαρό μυαλό καθώς και το προβάδισμα παίρνοντας τελικά την Νίκη.

Διαιτητές: Τσουραπάς, Τσουκαλάς