23/11/2023 21:30 Shipping League C 23/24 3 40'

MM Marine125141849
Sea Pioneer1023101154

ΟΑΚΑ Βοηθητικό Γήπεδο 2 (Ξιφασκίας)

Στον Αγώνα της 3ης Αγωνιστικής μεταξύ της MM Marine και της Sea Pioneer, οι τελευταίοι κατάφεραν και απέσπασαν την νίκη με το σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 49-54.

Στο 1ο Δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι επέλεξαν οργανωμένες επιθέσεις σε αντίθεση με τους αντιπάλους τους οι οποίοι πίεσαν για αιφνιδιασμούς, η επιθετική παραγωγή ήταν χαμηλή και το σκορ 6-4 στα πρώτα 5 λεπτά. Στην συνέχεια οι δύο ομάδες παράμειναν κοντά αλλά οι γηπεδούχοι με πρωταγωνιστή τον Γεωργούλια Ι. κατάφεραν να διατηρήσουν το προβάδισμα και η περίοδος έκλεισε με σκορ 12-10.

Στο 2ο Δεκάλεπτο το παιχνίδι συνέχισε στο ίδιο τέμπο, η Sea Pioneer είχε πολλές 2ες ευκαιρίες από επιθετικά ριμπάουντ ενώ η MM Marine άεχισε να κάνει πολλά λάθη και κόλλησε επιιθετικά με αποτέλεσμα να δει το σκορ 13-24.στα μισά της περιόδου. Στο υπόλοιπο της περιόδου οι γηπεδούχοι συνέχισαν να μην έχουν καλό επιθετικό ρυθμό σε αντίθεση με τους αντιπάλους τους οι οποίοι με πρωταγωνιστή τον Γκουλιούμη Α.  ανέβασαν την διαφορά σε διψήφια επίπεδα, με το σκορ να είναι 14-33 στο τέλος του ημιχρόνου.

Στο υπόλοιπο του αγώνα δεν άλλαξε κάτι στο αγωνιστικό πρόσωπο των δύο ομάδων, με τους παίκτες της MM Marine να δείχνουν διάθεση και μαχητικότητα έως το τέλος κερδίζοντας το επιμέρους σκορ των 2 τελευταίων περιόδων ενώ κατάφεραν και να μειώσουν σε 2 κατοχές στα τελευταία 5 λεπτά του αγώνα αλλά τελικά δεν μπόρεσαν να ολοκληρώσουν το comeback και τους παίκτες της Sea Pioneer να διατηρούν τον έλεγχο του αγώνα καθώς και το προβάδισμα έως το τέλος παίρνοντας τελικά την Νίκη.