61 - 30

10/11/2022 21:30 Group D 22/23 1 40'

Motor Oil1918131161
Real Consulting SA7413630

Στον Αγώνα της 2ης Αγωνιστικής μεταξύ της  Motor Oil και της Real Consulting οι πρώτοι κατάφεραν και απέσπασαν την νίκη με το σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 61-30.

Στην αρχή του αγώνα, οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν τον αγώνα με άμυνα man to man ενώ οι αντίπαλοι τους άμυνα ζώνης. Η ομάδα που ξεκίνησε τον αγώνα πιο νωθρά τον αγώνα ήταν η φιλοξενούμενη που λόγω της αστοχίας της βρέθηκε πίσω με 10-2 στα πρώτα 5 λεπτά. Στην συνέχεια οι γηπεδούχοι βγαίνοντας στον αιφνιδιασμό έβρισκαν σκορ με την περίοδο να κλείνει με σκορ 19-7.

Στο 2ο δεκάλεπτο στον αργό ρυθμό του αγώνα οι φιλοξενούμενοι με καλή κυκλοφορία της μπάλας αλλά η αστοχία τους δεν τους επέτρεψε να σκοράρουν και το σκορ ήταν 26-9 στα μισά της περιόδου. Στο υπόλοιπο της περιόδου, οι παίκτες της Motor Oil με καλή άμυνα κρατούσαν το αντίπαλο σκορ χαμηλά και ταυτόχρονα τελείωσαν το δεκάλεπτο με 11 μαζεμένους πόντους,   με το ημίχρονο να κλείνει με σκορ 37-11.

Στην αρχή του 2ου ημιχρόνου,  οι παίκτες εμφανίστηκαν πιο άστοχοι κρατώντας την απόσταση τους σε σταθερά επίπεδα και το σκορ ήταν  42-17 στα πρώτα 5 λεπτά. Στην πορεία, η κάθε ομάδα λειτούργησε επιθετικά με σερί. Από τη μία οι γηπεδούχοι 8 πόντων ενώ οι φιλοξενούμενοι 5 με την περίοδο να κλείνει με σκορ 50-24.

Στο τελευταίο κομμάτι του αγώνα, οι ομάδες συνέχιζαν να επιτίθενται με τον ίδιο ρυθμό που από τη μια πλευρά κράτησε την διαφορά στα ίδια επίπεδα και από την άλλη απαγόρευσε οποιαδήποτε  μεταβολή στις συνθήκες του αγώνα και το σκορ ήταν 56-28 με 5 λεπτά να απομένουν για τη λήξη. Στα τελευταία  λεπτά του αγώνα, οι παίκτες ήταν αρκετά χαλαροί και περίμεναν το τελευταίο σφύριγμα της λήξης που βρήκε την Motor Oil νικήτρια με σκορ 61-30.