Novibet1807091852
Μαστορας & Mood111461344

Εκπαιδευτηρία Πλάτωνα
El. Venizelou 3, Glika Nera 153 54, Greece

Σε ένα παιχνίδι μεταξύ της NOVIBET και του ΜΑΣΤΟΡΑΣ & MOOD, οι γηπεδούχοι κατάφεραν και πήραν την νίκη με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται στο 52-44.

Το παιχνίδι ξεκίνησε και με τις 2 ομάδες να ξεκινούν με άμυνα man, ενώ στο επιθετικό κομμάτι παρότι και οι δύο ομάδες μπήκαν συγκεντρωμένες στο παιχνίδι, επιθετικά η Novibet έβγαλε περισσότερη ενέργεια με πολλά picks στην μπάλα. Ο Μάστορας δεν κατάφερε να βρει καλό ρυθμό επιθετικά, με αποτέλεσμα η περίοδος να κλείσει με σκορ 18-11.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο η Novibet ξεκίνησε και πάλι παρουσιάζοντας περισσότερες επιθετικές λύσεις από τον αντίπαλο, αν και οι δύο ομάδες σκόραραν με δυσκολία με τις άμυνες να είναι κλειστές. Στο δεύτερο μισό της περιόδου όμως ο Μάστορας με καλές άμυνες, πίεσε για αιφνιδιασμούς και με ένα mini run ισοφάρισε με το ημίχρονο να κλείνει 25-25.

Στο δεύτερο ημίχρονο και οι τις 2 ομάδες συνέχισαν να παίζουν κλειστές άμυνες κάτι που σε συνδυασμό με το γεγονός ότι καμία από τις δύο δεν κατάφερε να βρει εύκολα καλάθια από αιφνιδιασμούς, οδήγησε το παιχνίδι να έχει αργό τέμπο με σετ επιθέσεις και χαμηλό σκορ. Σε όλο το τρίτο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες πήγαιναν neck to neck, με το σκορ να κλείνει 34-31, αλλά στο τελευταίο δεκάλεπτο με ένα επιθετικό ξέσπασμα οι γηπεδούχοι πήραν μια διαφορά 2 κατοχών την οποία και διατήρησαν μέχρι το τέλος του αγώνα.

Από τους Γηπεδούχους ξεχώρισαν οι Γρίβας Γ. με 16 και Κυριακίδης Σ. με 14(2), ενώ από τους Φιλοξενούμενους οι Πλατσαούρας Χ. με 12 και Αγγελής Π. με 9(1) πόντους αντίστοιχα.