13/05/2019 21:45 Play Off Minor Commercial League 18/19 40'

Oracle156121245
Thalpis Hellas2218111566

Δημοτικό Γήπεδο Μελισσίων
Σάμου 21, Μαρούσι 151 26, Ελλάδα

Στον Αγώνα των Playoff μεταξύ της ORACLE και της THALPIS HELLAS, οι τελευταίοι κατάφεραν και απέσπασαν την νίκη με το σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 45 – 66.

Στο 1ο Δεκάλεπτο και οι δύο ομάδες ξεκίνησαν με άμυνες man, ενώ στο επιθετικό κομμάτι και οι δύο επέλεξαν σετ και μεγάλες επιθέσεις αλλά η THALPIS μπήκε με πιο καθαρό μυαλό και τελικές επιλογές, ξεκινόντας με σερί 2 – 8, με την ORACLE να αντιδρά στην πορεία και το σκορ να είναι 8 – 16 στα μισά της περιόδου. Στην συνέχεια της περιόδου παρόλα αυτά οι παίκτες άρχισαν να πιέζουν για αιφνιδιασμούς, επέβαλαν γρήγορο παιχνίδι, η επιθετική παραγωγή ήταν καλή και η περίοδος έκλεισε με σκορ 15 – 22.

Στο υπόλοιπο του αγώνα δεν άλλαξε κάτι στον ρυθμό και αγωνιστικό πρόσωπο των δύο ομάδων, οι οποίες συνέχισαν να παίζουν καθαρό, ελεύθερο και χωρίς σκοπιμότητες μπάσκετ, με τους παίκτες της ORACLE να δείχνουν διάθεση και μαχητικότητα έως το τέλος, κερδίζοντας το επιμέρους σκορ της 3ης περιόδου αλλά παράλληλα δεν κατάφεραν να κοντρολλάρουν το παιχνίδι και να μειώσουν σημαντικά σε κανένα σημείο και τους παίκτες της THALPIS να διατηρούν μία σταθερή απόδοση και με ομαδικό παιχνίδι και καλή παραγωγή από assist διατήρησαν μία διαφορά ασφαλείας έως το τέλος παίρνοντας τελικά την Νίκη.

Διαιτητές: Αποστολίδης, Καλαβρός