20 - 91

19/01/2024 20:00 Elite League 23/24 8 40'

Suits228820
Deree1925252291

Στον Αγώνα της 8ης  Αγωνιστικής μεταξύ της Suits και της Deree οι δεύτεροι κατάφεραν και απέσπασαν την νίκη με το σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 20-91.

Στο 1ο Δεκάλεπτο η πρώτη ομάδα ξεκίνησε να παίζει σε ζώνη άμυνας ενώ η αντίπαλη ομάδα σε man to man άμυνα. Η πρώτη ομάδα ξεκίνησε πολύ άστοχα , πολλά λάθη με αποτέλεσμα να το εκμεταλλευτούν οι αντίπαλοι και να διευρύνουν το σκορ από την αρχή σε 0-10 στα πρώτα πέντε λεπτά. Στην συνέχεια Η πρώτη ομάδα συνέχιζε τα άστοχα σουτ , καθώς και η κυκλοφορία της μπάλας ήταν πολύ κακή και άργησαν πολύ να βρουν καλάθι και αυτό ήρθε πριν τη λήξη του 1ου δεκαλέπτου ,με την αντίπαλο ομάδα να αυξάνει την διαφορά (2-19).

Στο 2ο Δεκάλεπτο τα πράγματα συνέχιζαν το ίδιο καθώς η ομάδα του Deree εκτόξευε την διαφορά η αντίπαλος ομάδα δεν μπορούσε να βρει καλάθι, όλα ήταν άστοχα (4-44).

Στο 3ο Δεκάλεπτο ο ρυθμός είχε πέσει πάρα πολύ η πρώτη ομάδα δεν μπορούσε να ανταποκριθεί σε σχέση με την δεύτερη ομάδα που διεύρυνε και άλλο το σκορ και δεν είχε σταματημό (12-69).

Στο 4ο Δεκάλεπτο η πρώτη ομάδα κατάφερε να σημειώσει κάποιους πόντους όμως δεν ήταν αρκετό για την ίδια σε σχέση με την δεύτερη ομάδα που συνέχιζε να αυξάνει την διαφορά και έτσι σφράγισε την νίκη της με το ευρύ σκορ 20-91.

Από τους Γηπεδούχους ξεχώρισαν ο Χαραλαμπίδης Χάρης (7 πόντους κι 3 ριμπάουντ)  , ενώ από τους φιλοξενούμενους οι Αζαριάδης Ευγένιος (19 πόντους και 12 ριμπάουντ) , Σαβούρδος Χρήστος (16 πόντους και 5 ριμπάουντ) και ο  Kastratovic Stefan (14 πόντους και 5 ριμπάουντ).

Στο υπόλοιπο του αγώνα δεν άλλαξε κάτι στο αγωνιστικό πρόσωπο των δύο ομάδων, με τους παίκτες της Suits να δείχνουν διάθεση και μαχητικότητα έως το τέλος αλλά χωρίς να καταφέρουν σε κανένα σημείο να μειώσουν και να απειλήσουν με ανατροπή και τους παίκτες της Deree να διατηρούν τον έλεγχο του αγώνα καθώς και μία σταθερή διαφορά ασφαλείας παίρνοντας τελικά και την Νίκη.