36 - 69

13/11/2018 19:30 Commercial League B 18/19 3 40'

Upstream8109936
Σ.Υ.Τ.Α.1613202069

Στον Αγώνα της 3ης Αγωνιστικής μεταξύ της UPSTREAM και του Σ.Υ.Τ.Α. οι τελευταίοι κατάφεραν και απέσπασαν την νίκη με το σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 36 – 69.

Στο 1ο Δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν με άμυνα man ενώ οι φιλοξενούμενοι με άμυνα ζώνης 2 – 3. Στο επιθετικό κομμάτι ο ΣΥΤΑ μπήκε με σαφώς καλύτερα πατήματα στο παρκέ από την αρχή σε αντίθεση με τους αντιπάλους του οι οποίοι αντιμετώπισαν πρόβλημα απέναντι στην ζώνη, με το σκορ να είναι 5 – 10 στα πρώτα 5 λεπτά. Στην συνέχεια η UPSTREAM ήταν και πάλι διστακτική στις τελικές επιλογές της, με αποτέλεσμα οι αντίπαλοι της να βγάζουν διαδοχικές άμυνες και με αιχμή τον Παγόπουλο Ν. να τις μετατρέπουν σε αιφνιδιασμούς, ενώ παράλληλα είδαν τον Επικαρίδη Α. να κυριαρχεί στο ζωγραφιστό και η περίοδος έκλεισε με σκορ 8 – 16.

Στο 2ο Δεκάλεπτο με το καλημέρα με 2 σερί κλεψίματα και καλάθια σε αιφνιδιασμό ο ΣΥΤΑ πήρε προβάδισμα 10+ πόντων, με την UPSTREAM να συνεχίζει να βασίζεται σε προσωπικές χωρϊς ρυθμό ενέργειες απέναντι στην ζώνη με αποτέλεσμα να έχει χαμηλά ποσοστά και να δει την διαφορά να εκτοξεύεται στους 15+ πόντους αλλά το ημίχρονο (κυρίως με παραγωγή του Αγγελογιαννόπουλου Α.) έκλεισε τελικά με σκορ 18 – 29

Τόσο στο 3ο Δεκάλεπτο όσο και στο 4ο Δεκάλεπτο δεν άλλαξε κάτι στον ρυθμό του αγώνα και το αγωνιστικό πρόσωπο των δύο ομάδων, με τους παίκτες της UPSTREAM να δείχνουν διάθεση και μαχητικότητα έως το τέλος αλλά παράλληλα δεν κατάφεραν σε κανένα σημείο να βρουν απάντηση στην άμυνα ζώνης των αντιπάλων και τους παίκτες του ΣΥΤΑ να συνεχίζουν να έχουν εξαιρετική παραγωγή από assist και πολυπρόσωπη επίθεση, διατηρώντας μία διαφορά ασφαλείας έως το τέλος και παίρνοντας τελικά την Νίκη.

Από τους Γηπεδούχους ξεχώρισαν οι Αγγελογιαννόπουλος Α. με 18 (3) και Χαλκιάς Γ. με 8 (1), ενώ από τους φιλοξενούμενους οι Παγόπουλος Ν. με 22 (1) και Επικαρίδης Α. με 10 πόντους αντίστοιχα.

Διαιτητές: Ουσταμπανίδης Ρ., Χατζόπουλος Κ.