Σκλαβενίτης vs Ελληνικά Πετρέλαια Α.Ε.

04/02/2020 21:30 Elite League 19/20 9 40'

Για την Εlite League η ομάδα του ΣΚΛΑΒΕΝΙΤΗ υποδέχθηκε τα Ελληνικά Πετρέλαια Α.Ε και πήρε μια ευρεία νίκη με τελικό σκόρ 95-76.

Στο ξεκίνημα της πρώτης περιόδου οι γηπεδούχοι έπαιξαν ατομική άμυνα ενώ οι φιλοξενούμενοι ζώνη 2-1-2. Στην επίθεση, η ομάδα του ΣΚΛΑΒΕΝΙΤΗ ξεκίνησε δυνατά και προηγήθηκε 14-10 ενώ η περίοδος έληξε με σκόρ 20-16.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι διατήρησαν το προβάδισμα με τον Κατιάκο να πετυχαίνει 11 πόντους και ανέβασαν τη διαφορά στους στους 11. Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με σκόρ 44-33.

Στη συνέχεια του αγώνα οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν την απόδοσή τους στην επίθεση στο τρίτο δεκάλεπτο και μείωσαν τη διαφορά αλλά δεν κατάφεραν να σταματήσουν την ομάδα του ΣΚΛΑΒΕΝΙΤΗ που είχε βρεί ρυθμό και η περίοδος έκλεισε με σκόρ 66-57.

Στην τελευταία περίοδο οι γηπεδούχοι πάτησαν γκάζι, ανέβασαν ξανά τη διαφορά και πήραν το ρόζ φύλλο με τελικό σκόρ 95-76.

Από τους γηπεδούχους ξεχώρισαν οι Δρικόγιας με 35 (5) και Κατιάκος με 27, ενώ από τους φιλοξενούμενους ο Κουτουζής με 18 (1), πόντους αντίστοιχα.

Διαιτητές: Ζιώγας, Κούλης