24/02/2020 20:30 Commercial League A 19/20 11 40'

AVIN1412142666
Intralot1215161760

Κλειστό Γυμναστήριο Πεντέλης
Pallini 153 49, Greece

Για τον Α’ ομίλο της Commercial League A η ομάδα της AVIN υποδέχθηκε την ομάδα της Intralot. Οι γηπεδούχοι που ήταν πίσω στο σκόρ στη μεγαλύτερη διάρκεια με εξαιρετική απόδοση στο τελευταίο δεκάλεπτο όπου πέτυχαν 26 πόντους, πήραν τη νίκη με τελικό σκόρ 66-60.

Στην πρώτη περίοδο οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν με ατομική άμυνα και οι φιλοξενούμενοι με ζώνη 2-1-2. Το σκόρ στα πρώτα πέντε λεπτά ήταν ισόπαλο 7-7 ενώ οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τη λήξη του δεκαλέπτου 14-12.

Στη δεύτερη περίοδο και οι δύο ομάδες έπαιξαν άμυνα ζώνης και οι φιλοξενούμενοι με ένα επιμέρους 3-9 προηγήθηκαν με σκόρ 17-21. Το πρώτο ημίχρονο έληξε με σκόρ 26-27.

Στην τρίτη περίοδο η Intralot συνέχισε την καλή απόδοση και διατήρησε το προβάδισμα με σκόρ 40-43.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι με ένα επιμέρους 26-17, ευστοχώντας σε 4 τρίποντα και με 10 πόντους του Μαργέτη έκαναν μεγάλη ανατροπή και πήραν τη νίκη με τελικό σκόρ 66-60.

Από τους γηπεδούχους ξεχώρισε ο Μαργέτης που έκανε double double με 31 (1) & 18 ριμπάουντ ενώ απο τους φιλοξενούμενους ο Ντελαλης που έκανε double double με 26 (5) & 11 ριμπάουντ.

Διαιτητές: Αντωνόπουλος, Καψιώχας