59 - 25

28/11/2022 22:00 Group C 22/23 5 40'

Deloitte924161059
Plantelt5521325

Στον αγώνα της 5ης αγωνιστικής μεταξύ της delloitte και της πλανᾶται ltd η πρώτη κατάφεραν και απέσπασαν τη νίκη με το σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 59-25.

Στην αρχή του αγώνα οι γηπεδούχοι επέλεξαν άμυνα μαν του μαν ενώ οι φιλοξενούμενοι ζώνη με σκοπό να ανταποκριθούν στο γρήγορο ρυθμό του αγώνα. Οι παίκτες ξεκίνησαν τον αγώνα μουδιασμένα σημειώνοντας μεγάλη αστοχία παρά την πολύ καλή κυκλοφορία της μπάλας. Ενδεικτικό αυτού ήταν πώς το σκορ ήταν 2-0 στα πρώτα 5 λεπτά. Στη συνέχεια οι παίκτες της deloitte ξεκίνησαν να δίνουν τον επιθετικό τόνο του αγώνα αναγκάζοντας τους αντιπάλους τους να βελτιωθούν και εκείνοι επιθετικά Με την περίοδο να κλείνει με σκορ 9-5.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι γηπεδούχοι εμφανίστηκαν πολύ καλά συγκεντρωμένοι επιθετικά τρέχοντας στο γήπεδο και έχοντας προσπάθειες κοντά στο καλάθι έχοντας ένα σκορ 7-0 που τους επέτρεψε στα στα μισά της περιόδου να είναι μπροστά με 16-5. Οι παίκτες της Plantelt από την πλευρά τους. Φάνηκε πως δεν μπορούσαν να ματσάρουν τον αντίπαλο επιθετικό ρυθμό και έμειναν από νωρίς πολύ πίσω στο σκορ με το ημίχρονο να κλείνει με 33-10 σε βάρος τους.

Στο δεύτερο ημίχρονο όπως και στο πρώτο δεκάλεπτο εμφανίστηκαν κρύοι και πολύ άστοχoi το οποίο δημιούργησε τίς προϋποθέσεις γιά τίς παίκτες της Plantelt να προσπαθήσουν να μειώσουν τη διαφορά κάτι που δεν το εκμεταλλεύτηκα και το σκορ ήταν 40-10 στα πρώτα 5 λεπτά. Η επιθετική τους δυστοκία συνεχίστηκε και στο υπόλοιπο κομμάτι του δεκαλέπτου όπου κατάφεραν να το κλείσουν σημειώνοντας συνολικά μόλις 2 πόντους κάτι το οποίο η delloitte το εκμεταλλεύτηκε ανοίγοντας ακόμη περισσότερο τη διαφορά υπέρ της με την περίοδο εδώ να κλείνει με σκορ 49-12.

Στο τελευταίο κομμάτι του αγώνα οι παίκτες της Delloitte εμφανίστηκαν χαλαρoi λόγω της μεγάλης διαφοράς που είχα αφήνοντας τους χώρους ανοιχτούς στις παίκτες της Platelt να βελτιώσουν την επιθετική τους παραγωγικότητα καταφέρνοντας να σημειώσουν περισσότερους πόντους από ότι σε όλο το παιχνίδι ως τώρα με το σκορ να είναι 53 25 με 5 λεπτά να απομένουν για τη λήξη. Το μόνο το οποίο συνέβη στα τελευταία λεπτά του αγώνα ήταν ένα σερί 6-0 των γηπεδούχων οι οποίοι είχαν ένα εύκολο βράδυ για αυτούς παίρνοντας μια μια νίκη με μεγάλη διαφορά