69 - 44

08/03/2020 15:45 Super League A 19/20 11 40'

DHL1816211469
Moore121014844

Για την ενδέκατη αγωνιστική της Super League η ομάδα της DHL υποδέχθηκε την Moore που ξεκίνησε την αναμέτρηση με 5 παίχτες αλλά εξαιτίας ενός τραυματισμού αγωνίστηκε από το πρώτο δεκάλεπτο με 4. Οι γηπεδούχοι πέτυχαν όπως ήταν αναμενόμενο μια ευρεία νίκη με τελικό σκόρ 69-44.

Στο ξεκίνημα του αγώνα οι ομάδες έπαιξαν άμυνα ζώνης και οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν 9-8 ενώ η πρώτη περίοδος ολοκληρώθηκε με σκόρ 18-12 με πρωταγωνιστή τον Παπαδάκη που πέτυχε 15 πόντους.

Στο υπόλοιπο του αγώνα η εικόνα των δύο ομάδων δεν άλλαξε. Οι γηπεδούχοι που ευστόχησαν σε 8 τρίποντα απλώς συνέχισαν να ανεβάζουν τη διαφορά ενώ οι φιλοξενούμενοι παρόλη τη μαχητικότητά τους δεν κατάφεραν ακολουθήσουν ούτε στο σκόρ ούτε στην άμυνα αφού αγωνίστηκαν με 4 παίχτες. Το πρώτο ημίχρονο έληξε με σκόρ 33-22 ενώ η τρίτη περίοδος με 55-36 και η DHL πήρε το ρόζ φύλλο με τελικό σκόρ 69-44.

Από τους γηπεδούχους ξεχώρισαν οι Παπαδάκης με 33 (2) και Τσούνης με 15 (1), ενώ από τους φιλοξενούμενους ξεχώρισαν οι Κοντοπυράκης που έκανε double double με 23 πόντους & 19 ριμπάουντ και Ανδρόνικος με 14 πόντους αντίστοιχα.

Διαιτητές: Σκούτας, Παπαχρήστου