56 - 66

26/01/2020 17:00 Elite League 19/20 8 40'

Elpen177171556
Motor Oil1019172066

Για την Εlite League η Elpen υποδέχθηκε την ομάδα της Motor Oil που συνέχισε νικηφόρα στο πρωτάθλημα με σκόρ 56-66.

Στο ξεκίνημα της πρώτης περιόδου οι δύο ομάδες έπαιξαν άμυνα ζώνης και οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με σκόρ 8-4 με τον Ζορμπά να πετυχαίνει 5 συνεχόμενους πόντους ενώ διατήρησαν το προβάδισμα και η περίοδος ολοκληρώθηκε με σκόρ 17-10.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι με ένα γρήγορο επιμέρους 2-12 πέρασαν μπροστά 19-22 ενώ με 12 πόντους του Κρασαδάκη το πρώτο ημίχρονο έληξε με σκόρ 24-29.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν μοιρασμένο αλλά οι φιλοξενούμενοι διατήρησαν μια διαφόρα 5 πόντων και η περίοδος έκλεισε με σκόρ 41-46.

Στην τελευταία περίοδο οι φιλοξενούμενοι που ευστόχησαν σε 4 τρίποντα και με τους Αλεξίου και Ασημάκη να πετυχαίνουν 17 πόντους όχι μόνο δεν άφησαν κανένα περιθώριο στους γηπεδούχους να πλησιάσουν στο σκόρ αλλά ανέβασαν τη διαφορά και πήραν το ρόζ φύλλο με τελικό σκόρ 56-66.

Από τους Γηπεδούχους ξεχώρισαν οι Σκλαβούνος με 13 και Ζορμπάς με 1(3), ενώ από τους φιλοξενούμενους οι Κρασαδάκης με 22 (1) και Ασημάκης με 14 (2) πόντους αντίστοιχα.

Διαιτητές: Αντωνιάδης, Αναγνώστου