51 - 69

15/11/2023 20:30 Elite League 23/24 2 40'

Βετεράνοι Άρη1614101151
Kaizen Gaming1621161669

Στον Αγώνα της 2ης Αγωνιστικής μεταξύ των Βετεράνων Άρη Γλυφάδας και της Kaizen Gaming οι τελευταίοι κατάφεραν και απέσπασαν την νίκη με το σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 51-69.

Στο 1ο Δεκάλεπτο από την αρχή το παιχνίδι είχε γρήγορο ρυθμό, με πολλές απόπειρες 3 πόντων και από τις δύο πλευρές και το σκορ ήταν 9-9 στα πρώτα 5 λεπτά. Στην συνέχεια οι παίκτες και των δύο ομάδων έπαιξαν καθαρές άμυνες, είχαν ωραίες φάσεις και οι δύο ομάδες παρέμειναν κοντά στο σκορ το οποίο στο τέλος της περιόδου ήταν 16-16.

Στο 2ο Δεκάλεπτο το παιχνίδι παρέμεινε στο ίδιο τέμπο αλλά με τους Βετεράνους να κολλάνε επιθετικά σκοράροντας μόλις έναν πόντο σε 5 λεπτά και να βλέπουν το σκορ να είναι 17-24 στα μισά της περιόδου. Στο υπόλοιπο της περιόδου οι γηπεδούχοι βρήκαν εκ νέου τα πατήματα τους στο παρκέ βελτίωσαν τα ποσοστά τους αλλά ταυτόχρονα δεν περιόρισαν επιθετικά την ομάδα της Kaizen Gaming η οποία διατήρησε το προβάδισμα με το ημίχρονο να κλείνει με σκορ 30-37.

Στο υπόλοιπο του αγώνα δεν άλλαξε κάτι στο αγωνιστικό πρόσωπο των δύο ομάδων, με τους παίκτες των Βετεράνων να συνεχίζουν να δείχνουν μαχητικότητα και διάθεση έως το τέλος αλλά παραλληλα δεν κατάφεραν σε κανένα σημείο να μειώσουν και να απειλήσουν με ανατροπή και τους παίκτες της Kaizen Gaming να διατηρούν τον έλεγχο του αγώνα καθώς και να διερύνουν την διαφορά σε διψήφια επίπεδα με αποτέλεσμα να φύγουν με το ροζ φύλλο αγώνα.