38 - 59

24/01/2024 22:00 Elite League 23/24 10 40'

Βετεράνοι Άρη010111738
Motor Oil1313151859

Συνέχισε την αήττητη πορεία της η ομάδα της MOTOR OIL με θύμα της αυτή τη φορά την ομάδα των ΒΕΤΕΡΑΝΩΝ ΑΡΗ ΓΛΥΦΑΔΑΣ. Παρά τις πολλές απουσίες και των δύο ομάδων, ο αγώνας ήταν ποιοτικός με την MOTOR OIL που έχει περισσότερες λύσεις να φτάνει σε μια αρκετά εύκολη νίκη.

Τρομερή ήταν η αμυντική λειτουργία της ομάδας της MOTOR OIL στο πρώτο δεκάλεπτο με το 0-13 να μιλάει από μόνο του. Οι ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ ΑΡΗ ΓΛΥΦΑΔΑ ήταν τρομερά άστοχοι και επιπόλαιοι στην επίθεση, ενώ και η MOTOR OIL δεν έπιασε τα συνήθη στάνταρ της. Και πάλι όμως η διαφορά έφτασε τους 13 πόντους.

Μια ομάδα με έμπειρους παίκτες όπως οι γηπεδούχοι δε θα γινότανε να συνεχίσουν να είναι τόσο άστοχοι, όμως και πάλι δεν κατάφεραν να βρουν επιθετικό ρυθμό. Η MOTOR OIL έλεγχε το ρυθμό του αγώνα και με τους Αριφάκο Θεόδωρο και Βουρτζούμη Σταμάτη να σκοράρουν από την περιφέρεια έκλεισε το ημίχρονο στο + 16 (10-26).

Στο υπόλοιπο του αγώνα δεν άλλαξε κάτι στο αγωνιστικό πρόσωπο των δύο ομάδων, με τους ΒΕΤΑΡΑΝΟΥΣ ΑΡΗ ΓΛΥΦΑΔΑ να δείχνουν διάθεση και μαχητικότητα έως το τέλος αλλά να παραμένουν άστοχοι και να μην καταφέρνουν σε κανένα σημείο να μειώσουν και να απειλήσουν με ανατροπή και τους παίκτες της MOTOR OIL να διατηρούν τον έλεγχο του αγώνα καθώς και μία σταθερή διαφορά ασφαλείας παίρνοντας τελικά μια εύκολη νίκη.

Βουρτζούμης, Μπούτας και Ζαχαρόπουλος οι καλύτεροι για τους νικητές, ο Σινόπουλος κορυφαίος για τους γηπεδούχους.

Σινοπουλος Δημητριος (Παίκτης Βετεράνοι Αρη Γλυφάδας)

Γρανιτσιώτης Γεώργιος (Παίκτης Motor oil)