18/12/2019 22:00 Commercial League A 19/20 6 40'

Δ.Σ. Πειραιά7108934
Upstream109141649

Γήπεδο Καμινίων
Imittou 36, Pireas 185 40, Greece

Για την έκτη αγωνιστική του Β ομίλου της Commercial League Α η ομάδα του Δ.Σ. Πειραιά υποδέχθηκε την ομάδα UPSTREAM που πέτυχε την πρώτη φετινή της νίκη με τελικό σκόρ 34-49.

Στο πρώτο δεκάλεπτο, οι γηπεδούχοι που έπαιξαν άμυνα ζώνης προηγήθηκαν με 4-0. Οι φιλοξενούμενοι που έπαιξαν ατομική άμυνα, με ένα επιμέρους 3-10 διαμόρφωσαν το σκόρ σε 7-10 στο τέλος της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι δυο ομάδες ήταν κοντά στο σκόρ. Ο ΔΣΠ πήρε σκόρ από τον Σκαρίμπα και η UPSTREAM που προηγήθηκε στη λήξη του πρώτου ημιχρόνου με σκόρ 17-19, απο τον Αγγελογιαννόπουλο.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι φιλοξενούμενοι διατήρησαν ένα μικρό προβάδισμα (23-27) αλλά δεν κατάφερναν να ξεφύγουν μέχρι την αποβολή του Σκαρίμπα και του Τόγκα. Από εκείνο το σημείο και μετά οι φιλοξενούμενοι άρχισαν να ανεβάζουν την διαφορά και η τρίτη περίοδος έληξε με σκόρ 25-33 ενώ πήραν το ρόζ φύλλο με τελικό 34-49.

Για τους γηπεδούχους ξεχώρισε ο Σκαρίμπας με 14 και από τους φιλοξενούμενους ξεχώρισε ο Αγγελογιαννόπουλος με 29 (2) πόντους, αντίστοιχα.

Διαιτητές:Αρφαρά, Στραγαλινός