61 - 81

12/05/2018 15:30 Play Off Minor Elite League 17/18 40'

EY1715191061
Ποσειδωνία2218192281

Στον Αγώνα μεταξύ της ΕΥ και της ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΑΣ, οι τελευταίοι κατάφεραν και απέσπασαν την νίκη με το σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 61 – 81.

Στο 1ο Δεκάλεπτο οι παίκτες της ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΑΣ μπήκαν με πολύ καλύτερα πατήματα και μεγαλύτερη συγκέντρωση, σε αντίθεση με την ΕΥ η οποία αντιμετώπισε επιθετικό πρόβλημα, με το σκορ να είναι 2 – 10 στα πρώτα 4 λεπτά. Στην συνέχεια οι δύο ομάδες έπαιξαν ελεύθερο μπάσκετ, οι γηπεδούχοι βελτιώθηκαν δραματικά επιθετικά αλλά οι αντίπαλοι τους συνέχισαν να έχουν καλύτερη κυκλοφορία της μπάλας και μεγαλύτερη παραγωγή από assist με αποτέλεσμα να διατηρήσουν το προβάδισμα και η περίοδος έκλεισε με σκορ 17 – 22.

Στο υπόλοιπο του αγώνα δεν άλλαξε κάτι στο αγωνιστικό πρόσωπο των δύο ομάδων, οι οποίες συνέχισαν να παίζουν ελεύθερο και καθαρό μπάσκετ, με τους παίκτες της ΕΥ να δείχνουν διάθεση και μαχητικότητα έως το τέλος, χωρίς όμως να καταφέρουν να σταματήσουν αμυντικά τους αντιπάλους τους και τους παίκτες της ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΑΣ να διατηρούν τον έλεγχο του αγώνα καθώς και μια διαφορά 3+ κατοχών στην μεγαλύτερη διάρκεια του 2ου ημιχρόνου, παίρνοντας τελικά την Νίκη.

Διαιτητές: Δελδήμος, Δράκος