16/12/2018 17:30 Super League B 18/19 7 40'

EY141081749
Motor Oil710141344

Leof. El. Venizelou 1-11, Nea Penteli 152 36, Greece

Σε ένα μέτριο ποιοτικά παιχνίδι η ΕΥ στάθηκε πιο ψύχραιμη στο τέλος και κατάφερε να πανηγυρίσει μια πολύ σημαντική νίκη απέναντι στην Motor Oil,η οποία παρατάχθηκε με πολλές απουσίες.Το ματς ξεκίνησε κάπως νευρικά για τις δύο ομάδες με την ΕΥ χάρη στην εκρηκτικότητα και την ενέργεια του Κοκαράκη βρέθηκε μπροστά στο σκορ με 14-7.Η δεύτερη περίοδος ήταν ισορροπημένη με τον Καραγιαννιώτη να είναι ο κύριος εκφραστής των προσπαθειών της motor oil και να κρατάει κοντά στο σκορ τους τυπικά φιλοξενούμενους.Στην 3η περίοδο και ενώ το σκορ του ημιχρόνου ήταν 24-17 η ομάδα της Motor oil έσφιξε την άμυνα της και με τους Κωστάκη και Λογοθέτη να βοηθάνε τον Καραγιαννίωτη με επιμέρους σκορ 8-14 να μειώσουν την διαφορά στον πόντο.Καθώς οι φιλοξενούμενοι είχαν βρει τρόπο και είχαν κλειδώσει τον Κοκαράκη από την ΕΥ,έβρισκαν τρόπο στην επίθεση να περάσουν μπροστά στο σκορ με 34-38,αλλά για έναν ανεξήγητο λόγο,την ώρα που είχαν στα σκοινιά την EY,6 λεπτά πριν το τέλος πήραν time out και απλά διέκοψαν τον ρυθμό τους.Το 34-38 έγινε μέσα σε 2 επιθέσεις 39-38 από την ΕΥ,η Motor oil έβγαλε αντίδραση και ξαναπροσπέρασε 39-42 αλλά εκεί ο αρχηγός της EY ,Παπανδρέου απουσία του mvp του αγώνα Κοκαράκη ο οποίος αποβλήθηκε με 5 φάουλ πήρε την ομάδα στα χέρια του και με 8 προσωπικούς πόντους στο τέλος έδωσε το ροζ φύλλο αγώνα στην ομάδα του.

Διαιτητές: Ριγόπουλος,Βαγγάλης