71 - 38

08/11/2018 21:00 Commercial League B 18/19 2 40'

Σ.Υ.Τ.Α.1813241671
betshop.gr6961738

Κανένα πρόβλημα δεν αντιμετώπισε η ΣΥΤΑ με αντίπαλο την BETSHOP για τη δεύτερη αγωνιστική της commercial league.

Oι γηπεδούχοι ξεκίνησαν και τελείωσαν τον αγώνα με ζώνη 2-3 και πώς να την αλλάξουν άλλωστε αφού από τη μία χρησιμοποίησαν μόλις 7 παίκτες σε όλο το ματς ενώ από την άλλη,οι αντίπαλοι τους δεν καταφέραν να ευστοχήσουν ούτε μία φορά σε μακρινό σουτ (0/14).Από την αρχή λοιπόν της περιόδου η ΣΥΤΑ έδειξε τις διαθέσεις της σκοράροντας από μακρινή απόσταση με τον Ταραμα,από μέση με τον Χασάπη και από κοντά με τον Επικαρίδη.Το11-2 στη μέση της περιόδου και το 18-6 στο τέλος ήρθε απόλυτα φυσιολογικά.

Ανάλογη εικόνα και στη δεύτερη περίοδο.Η BETSHOP δεν κατόρθωνε να βρει εύκολα το δρόμο προς το αντίπαλο καλάθι ενώ για τους τυπικά γηπεδούχους οι ερχόμενοι από τον πάγκο Καλαμπόκης (πρώτος σκόρερ στον αγώνα με 18 πόντους) και Παγόπουλος πήραν τη σκυτάλη στο σκοράρισμα.Πάντως οι φιλοξενούμενοι έπαιξαν καλύτερη άμυνα σε αυτό το διάστημα και η διαφορά δεν ξέφυγε πολύ.

Πράγμα που συνέβη όμως με την έναρξη της τρίτης περιόδου.Η ΣΥΤΑ έβγαλε την ποιότητά της στο παρκέ,έκλεψε μπάλες,έτρεξε πολλούς αιφνιδιασμούς πήρε σκορ από όλους σχεδόν τους παίχτες της για να φτάσει στο επί μέρους 24-6 και να κλειδώσει εμφατικά το παιχνίδι.

Η τελευταία περίοδος ήταν μια καλή ευκαιρία για τις δύο ομάδες να παίξουν ανοιχτό μπάσκετ χωρίς σκοπιμότητες.  Οι άμυνες ζώνης χαλάρωσαν και μπήκαν αρκετά καλάθια και από τους δύο αντιπάλους.Η BETSHOP έβγαλε για πρώτη φορά στον αγώνα όμορφες συνεργασίες και παρόλη τη μεγάλη σε έκταση ήττα,έμεινε με την ικανοποίηση ότι πήρε την τελευταία περίοδο (16-17).

Σ.Υ.Τ.Α: Xασάπης 13,Ταραμας 6(2),Βελισσαρίου 11,Αγγελόπουλος 3,Επικαρίδης 9,Καλαμπόκης 18(1),Παγόπουλος 11(1).

BETSHOP: Γερακανάκης 6,Παπαγρηγορίου 2,Μαρούλης 2,Shahinis 2,Παπανικολάου 2,Καραγιαννίδης 12,Κωνσταντινίδης 6,Σολειμετζίδης 4.

Διαιτητές:Iασωνίδης,Παπαγεωργίου