09/03/2020 21:30 Commercial League B 19/20 11 40'

Σ.Υ.Τ.Α.1514131052
Picture Crafts7881033

Κλειστό Γήπεδο Λεωφόρου Αλεξάνδρας
Leof. Alexandras 160, Athina 115 21, Greece

Στον Αγώνα της 11ης Αγωνιστικής για την Commercial League B, μεταξύ της Σ.Υ.Τ.Α. και της Picture Crafts, οι πρώτοι πήραν τη νίκη με το σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 52-33.

Ορεξάτοι μπήκανε στο ξεκίνημα του αγώνα οι γηπεδούχοι καθώς πήρανε από νωρίς τη διαφορά στο σκορ, αφού παίξανε ουσιαστικό μπάσκετ πιέζοντας τους αντιπάλους τους που δεν πρόλαβαν να αντιδράσουν με το σκορ του 1ου δεκαλέπτου να είναι 15-7.

Στη δεύτερη περίοδο η Σ.Υ.Τ.Α. ανέβασε κι άλλο τη διαφορά καθώς ήταν καλύτερη σε όλη τη διάρκεια, με τους φιλοξενούμενους όμως να μην χάνουν το κουράγιο τους και παρόλα αυτά να βγάζουν ωραίες φάσεις προσφέροντας θέαμα, με το ημίχρονο να κλείνει με σκορ 29-15.

Ξεκινώντας το δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι μπήκανε αποφασισμένοι να σφραγίσουν το παιχνίδι με τη διαφορά να ανεβαίνει στους 20 πόντους, κυριάρχησαν σε όλους τους τομείς και έκλεισαν την τρίτη περίοδο με το σκορ να είναι 42-23.

χαλαρά και χωρίς άγχος διατηρήσανε τη διαφορά ασφαλείας οι γηπεδούχοι με την Picture Crafts να απολαμβάνει τις τελευταίες στιγμές της στο παιχνίδι βάζοντας ωραία και θεαματικά καλάθια ο αγώνας έληξε με τελικό σκορ 52-33.

Από τους γηπεδούχους ξεχώρισε ο Επικαρίδης με 11 πόντους, ενώ από τους φιλοξενούμενους παράσταση έδωσε ο Παπάζογλου με 10(1) πόντους.