66 - 47

04/11/2019 22:00 Commercial League A 19/20 1 40'

Intersport1321211166
Δ.Σ. Πειραιά101414947

Στον αγώνα της πρώτης αγωνιστικής μεταξύ της ομάδας INTERSPORT και Δ.Σ.Π οι γηπεδούχοι κατάφεραν να αποσπάσουν τη νίκη χωρίς να κινδυνεύσουν με τελικό σκόρ 66 – 47.

Στο ξεκίνημα του αγώνα και οι δύο ομάδες έπαιξαν άμυνα man to man ενώ στην επίθεση ήταν νευρικές, έκαναν βιαστικές επιθέσεις και λάθη. Στο τέλος της πρώτης περιόδου με τρίποντο του Ντόα για τους γηπεδούχους και δύο ελεύθερες βολές του Κοντογιάννη για τους φιλοξενούμενους το σκόρ διαμορφώθηκε σε 13 – 10.

Στο 2ο Δεκάλεπτο η ομάδα της INTERSPORT άλλαξε την άμυνα της σε ζώνη και με οργανωμένες επιθέσεις ξέφυγε με ένα επιμέρους 11 – 2. Οι φιλοξενούμενοι γύρισαν και αυτοί την άμυνα τους σε ζώνη, προσπαθώντας να αλλάξουν τον ρυθμό του αγώνα, αλλά δεν κατάφεραν να πλησιάσουν στο σκόρ. Η περίοδος έληξε με σκόρ 34 – 24 με τις δύο ομάδες να πετυχαίνουν 5 τρίποντα σε αυτό το διάστημα.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι μπήκαν στον αγώνα δυνατά,ήταν καταιγιστικοί και δεν άφησαν κανένα περιθώριο αντίδρασης στους φιλοξενούμενους. Το τρίτο δεκαλέπτο έληξε με το ευρύ 55 – 38 και το παιχνίδι τελείωσε με σκόρ 66 – 47.

Από τους Γηπεδούχους ξεχώρισαν οι Μπέλλος με 22 (4) και Κορωνάκος με 18, ενώ από τους φιλοξενούμενους οι Καρδαράς με 8 (2) και Παπαθανασίου με 7 (1) πόντους αντίστοιχα.

Διαιτητές: Γαρνή, Τσαλαβούτας