52 - 49

29/11/2019 21:00 Shipping League 19/20 4 40'

Angelicoussis Group138151652
Argo Navis92012849

Για την τέταρτη αγωνιστική της Shipping League η ομάδα της Maran Angelicoussis Group υποδέχθηκε την ομάδα της Argo Navis και πήρε την νίκη με τον Παπαϊωάννου να πετυχαίνει double double (19 πόντοι & 12 ριμπάουντ).

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι που έπαιξαν άμυνα man to man παρότι ξεκίνησαν άσχημα απέναντι στην άμυνα ζώνης μετά το πρώτο μισό βρήκαν τα πατήματα τους και στο τέλος της περιόδου προηγήθηκαν με σκόρ 13-9.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι που ήταν πίσω στο σκόρ με 5 πόντους (18-13), με 8 πόντους του Δολιανίτη πέρασαν μπροστά στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου με 21-29 και συνέχισαν να ανεβάζουν τη διαφορά που έφτασε στους 12 πόντους (27-39) στο 25΄. Σε εκείνο το σημείο οι γηπεδούχοι με τη βοήθεια του Παπαϊωάννου άρχισαν να μειώνουν και έριξαν τη διαφορά στους 5 στη λήξη του τρίτου δεκαλέπτου ενώ με 2:03 να απομένουν για την λήξη του αγώνα οι δύο ομάδες ήταν ισόπαλες με σκόρ 46-46. Οι γηπεδούχοι με 2 εύστοχα τρίποντα κατάφεραν να πάρουν το ρόζ φύλλο με τελικό σκόρ 52-49.

Από τους Γηπεδούχους ξεχώρισε ο Παπαϊωάννου με 19 , ενώ από τους φιλοξενούμενους ο Δολιανίτης με 21 (4) πόντους αντίστοιχα

Διαιτητές: Καλογριάς, Καψιώλης