03/12/2019 22:00 Commercial League A 19/20 5 40'

OTE Cosmote169181049
Intralot7812128

Δημοτικό Γήπεδο Μελισσίων
Σάμου 21, Μαρούσι 151 26, Ελλάδα

Για την πέμπτη αγωνιστική του Α’ ομίλου της Commercial League A η ομάδα της OTE COSMOTE υποδέχθηκε την ομάδα της INTRALOT και πήρε μία ακόμα νίκη με σκόρ 49-28.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι παρότι ξεκίνησαν άσχημα, μετά το πρώτο μισό προηγήθηκαν, έχοντας πετύχει 4 τρίποντα. Στη λήξη του δεκαλέπτου το σκόρ ήταν 16-7.

Στην δεύτερη περίοδο η παραγωγικότητα των ομάδων μειώθηκε και οι γηπεδούχοι που ήταν μπροστά στο σκόρ, διατήρησαν μεν το προβάδισμα αλλά οι φιλοξενούμενοι μείωσαν τη διαφορά και το πρώτο ημίχρονο έληξε με σκόρ 21-15.

Στην τρίτη περίοδο οι γηπεδούχοι κερδίζοντας επιθετικά ριμπάουντ κατάφεραν να σκοράρουν και με 2 εύστοχα τρίποντα ανέβασαν τη διαφορά. Το δεκάλεπτο έκλεισε με σκόρ 39-27.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο ρυθμός του αγώνα έπεσε. Οι φιλοξενούμενοι έκαναν πολλά λάθη και πέτυχαν μόλις 1 πόντο. Οι γηπεδούχοι ανέβασαν τη διαφορά και πήραν το ρόζ φύλλο με τελικό σκόρ 49-28.

Από τους Γηπεδούχους ξεχώρισε ο Παπαδόπουλος με 20 (4), ενώ από τους φιλοξενούμενους ο Ντελάλης με 7 (1) πόντους αντίστοιχα.

Διαιτητές: Παπαδόπουλος, Υφαντής