04/12/2019 22:00 Commercial League B 19/20 5 40'

Μαυρογένης1313182266
Picture Crafts4611930

Δημοτικό Γήπεδο Μελισσίων
Σάμου 21, Μαρούσι 151 26, Ελλάδα

Για την πέμπτη αγωνιστική του B’ ομίλου της Commercial League B η ομάδα Μαυρογένης υποδέχθηκε την ομάδα της Picture Crafts και πήρε την δεύτερη φετινή της νίκη με το ευρύ 66-30.

Στο ξεκίνημα του αγώνα οι γηπεδούχοι που έπαιξαν ατομική άμυνα , προηγήθηκαν 8-2. Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν άσχημα και δεν κατάφεραν να βελτιώσουν την απόδοση τους, έτσι η περίοδος έληξε με σκόρ 13-4 και το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με σκόρ 22-6.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι που πήραν σκόρ απο όλους τους παίχτες ανέβασαν την παραγωγικότητα τους στην επίθεση και μεγάλωσαν τη διαφορά. Οι φιλοξενούμενοι παρότι πέτυχαν περισσότερους πόντους απο το πρώτο ημιχρόνο δεν μπόρεσαν να ακολουθήσουν στο σκόρ και το παιχνίδι τελείωσε με σκόρ 66-30.

Από τους Γηπεδούχους ξεχώρισαν οι Κασαπάκης με 16 (1) και Μποτόζης με 12, ενώ από τους φιλοξενούμενους οι Βλαστάρης με 13 (1) και Νικολετσόπουλος με 9 (2) πόντους αντίστοιχα

Διαιτητές: Αντωνόπουλος, Παπαδόπουλος.