13/01/2020 21:30 Shipping League 19/20 7 40'

Argo Navis8810834
Pioneer74211443

Dim. Panagea 6-10, Pallini 153 51, Greece

Για την έβδομη αγωνιστική της Shipping League η ομάδα της Argo Navis υποδέχθηκε την ομάδα της Pioneer Marine που ξεκίνησε με το δεξί τις υποχρεώσεις της. Παρόλο που στο πρώτο ημίχρονο ήταν πίσω στο σκόρ τελικά πήρε το ρόζ φύλλο με σκόρ 34-43.

Στο ξεκίνημα του αγώνα οι ομάδες που έπαιξαν άμυνα ζώνης, είχαν μικρή παραγωγή στην επίθεση και η περίοδος έληξε με σκόρ 8-7 ενώ και στη δευτερη περίοδο η εικόνα των ομάδων δεν άλλαξε και οι φιλοξενούμενοι που ήταν πολύ άστοχοι συνέχισαν να είναι πίσω. Το πρώτο ημίχρονο έληξε με σκόρ 16-11.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν δυνατά και μείωσαν το σκόρ γρήγορα σε 21-20. Με τον Καρακωνσταντή να πέτυχαίνει 11 πόντους η Pioneer Marine με επιμέρους σκόρ περιόδου 10-21 πέρασε μπρόστα και η περίοδος έληξε με σκόρ 26-32. Στο υπόλοιπο του μάτς οι φιλοξενούμενοι με τον Γεροβασίλη να πετυχαίνει συνεχόμενους πόντους διατήρησαν το προβάδισμα ανεβάζοντας την διαφορά και πήραν το ρόζ φύλλο με τελικό σκόρ 34-43.

Από τους Γηπεδούχους ξεχώρισε ο Αλευρόπουλος με 9 (1), ενώ από τους φιλοξενούμενους οι Γεροβασίλης με 12 (2), Καραβασίλης με 11 και Καρακωνσταντής με 11 (2) πόντους αντίστοιχα ενώ ο Κόκκαλης «μάζεψε» 16 ριμπάουντ..

Διαιτητές: Μακρής, Βαγγάλης