21/01/2020 19:15 Shipping League 19/20 8 40'

Enesel518111246
Wilhelmsen279171265

Κλειστό Αγ. Αναργύρων
Geor. Papandreou 36-38, Agii Anargiri 135 62, Greece

Για την όγδοη αγωνιστική της Shipping League η ομάδα της Enesel υποδέχθηκε την ομάδα της Wilhelmsen Hellas που πήρε τη νίκη με σκόρ 46-65 με μία ακόμη εξαιρετική εμφάνιση του Σαββίδη που έκανε ξανά double double με 38(1) πόντους & 11 ριμπάουντ, έχοντας και 7 assist.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες έπαιξαν άμυνα ζώνης και οι φιλοξενούμενοι που ξεκίνησαν δυνατά προηγήθηκαν με σκόρ 3-13 και η περίοδος ολοκληρώθηκε με σκόρ 5-27.

Στη δεύτερη περίοδο οι γηπεδούχοι βελτίωσαν την απόδοσή τους και μάλιστα επικράτησαν στο επιμέρους σκόρ της περιόδου (18-9) και μείωσαν τη διαφορά. Το πρώτο ημίχρονο έκλεισε με σκόρ 23-36.

Στην υπόλοιπη διάρκεια του μάτς οι φιλοξενούμενοι δεν άφησαν κανένα περιθώριο αντίδρασης στους γηπεδούχους και συνέχιζαν να ανεβάζουν τη διαφορά. Το τρίτο δεκάλεπτο έληξε 34-53, ενώ το παιχνίδι ολοκληρώθηκε με σκόρ 46-65.

Από τους γηπεδούχους ξεχώρισε ο Δρίζος με 28 (5), ενώ από τους φιλοξενούμενους ξεχώρισε ο Σαββίδης με 38 (1) πόντους, αντίστοιχα.

Διαιτητές:Ραχιώτης, Καρούσης