72 - 55

28/01/2020 22:00 Shipping League 19/20 7 40'

DNV1720211472
Enesel151322555

Για την έβδομη αγωνιστική της Shipping League η ομάδα της DNV GL που υποδέχθηκε την ομάδα της Enesel πήρε τη νίκη με σκόρ 72-55 και παρέμεινε αήττητη.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι παρότι βρέθηκαν πίσω στο σκόρ με 10-11 κατάφεραν να περάσουν μπροστά και η περίοδος ολοκληρώθηκε με σκόρ 17-15.

Στην δεύτερη περίοδο οι γηπεδούχοι άρχισαν σιγά σιγά ανέβαζουν τη διάφορα και στο 15΄το σκόρ ήταν 29-23 ενώ το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με σκόρ 37-28.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά και ισοφάρησαν 45-45 αλλά με 6 συνεχόμενουν πόντους του Αγγελίδη η περίοδος έκλεισε με σκόρ 58-50.

Στην τελευταία περίοδο οι γηπεδούχοι ανέβασαν τη διαφορά εκμεταλλευόμενοι την μικρή επιθετική παραγωγή της Enesel και πήραν το ρόζ φύλλο με τελικό σκόρ 72-55.

Από τους γηπεδούχους ξεχώρισαν οι Αγγελίδης με 21(1) και Σταματόπουλος με 19 (2) ενώ από τους φιλοξενούμενους ξεχώρισαν οι Τσιάτσιος με 19 (5) και Χρήστου με 14 πόντους, αντίστοιχα.

Διαιτητές: Χρηστίδης, Ραπτογιάννης