59 - 51

16/01/2020 21:30 Commercial League A 19/20 7 40'

Grant Thornton1417161259
Upstream810122151

Για την έβδομη αγωνιστική του Β ομίλου της Commercial League Α η Grant Thornton υποδέχθηκε την UPSTREAM και πέτυχε μια ακόμα νίκη με τελικό σκόρ 59-51 ενώ κατάφεραν να σκοράρουν όλοι οι παιχτες που αγωνίστηκαν.

Στο πρώτο δεκάλεπτο, οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 10-6 και διατήρησαν το προβάδισμα σε όλη τη διάρκεια της περιόδου που ολοκληρώθηκε με σκόρ 14-8.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι δυο ομάδες ήταν κοντά στο σκόρ μέχρι τα μέσα της περιόδου όπου οι γηπεδούχοι με ένα επιμέρους 10-2 ανέβασαν τη διαφορά στους 13 πόντους και το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με σκόρ 31-18.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η διαφορά ανέβηκε στους 17 στο τέλος της τρίτης περιόδου (47-30). Πέντε λεπτά πρίν τη λήξη του αγώνα οι φιλοξενούμενοι μείωσαν χωρίς όμως να καταφέρουν να διεκδικήσουν τη νίκη και η Grant Thornton πήρε το ρόζ φύλλο με τελικό σκόρ 59-51.

Για τους γηπεδούχους δεν υστέρησε κανείς ενώ από τους φιλοξενούμενους ξεχώρισαν οι Ζηνόβιος με 21 (1) πόντους και Τόγκας που έκανε double double με 16 πόντους & 23 ριμπάουντ, αντίστοιχα.

Διαιτητές: Ρηγόπουλος, Ζώρης