20/01/2020 22:00 Commercial League B 19/20 8 40'

Accenture132812747
Μαυρογένης1839191371

Γήπεδο Κερατσινίου (Παντελής Νικολαΐδης)
Σπετσών, Χαραυγή, Schisto Camp, Municipal Unit of Keratsini, Municipality of Keratsini-Drapetsona, Regional Unit of Piraeus, Region of Attica, Attica, 18755, Greece

Για τον B’ ομίλου της Commercial League B η ομάδα Accenture υποδέχθηκε την ομάδα της Μαυρογένης που πήρε τη νίκη με σκόρ 47-71.

Στο ξεκίνημα του αγώνα και οι δύο ομάδες έπαιξαν ατομική άμυνα και οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν 5-12 ενώ το δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με σκόρ 13-18.

Στη δεύτερη περίοδο οι γηπεδούχοι γύρισαν την άμυνα τους σε ζώνη 2-3 αλλά δεν κατάφεραν να σταματήσουν την επίθεση της Μαυρογένης που ανέβασε τη διαφορά στους 11. Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με σκόρ 28-39.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι έπαιξαν ξανά ατομική άμυνα, ενώ οι φιλοξενούμενοι άμυνα ζώνης. Η εικόνα του μάτς δεν άλλαξε και οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν να ανεβάζουν τη διαφορά. Το τρίτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με σκόρ 40-58 ενώ οι φιλοξενούμενοι πήραν το ρόζ φύλλο με τελικό σκόρ 47-71.

Από τους Γηπεδούχους ξεχώρισαν οι Νικολαϊδης με 13 και Δημάκης με 19 (1), ενώ από τους φιλοξενούμενους οι Κασαπάκης με 20, Μποτόζης με 15 (2) και Χαβδουλας που έκανε double double με 13(1) πόντους & 10 ριμπάουντ αντίστοιχα

Διαιτητές: Αυγερινός, Κονταξάκης