19/12/2019 20:30 Commercial League B 19/20 3 40'

Accenture145151852
Μαυρογένης1721121666

Seven Sports Club
Agiou Athanasiou 58, Pallini 153 51, Greece

Για τον B’ ομίλου της Commercial League B η ομάδα Accenture υποδέχθηκε την ομάδα της Μαυρογένης που πήρε τη νίκη με το σκόρ 52-66.

Στο ξεκίνημα του αγώνα και οι δύο ομάδες έπαιξαν ατομική άμυνα και παρότι οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 9-6 οι φιλοξενούμενοι με ένα επιμέρους 5-11 πήραν προβάδισμα και η περίοδος ολοκληρώθηκε με σκόρ 14-17 ενώ και στο δεύτερο δεκάλεπτο με εντυπωσιακή απόδοση και στην επίθεση και στην άμυνα ανέβασαν τη διαφορά σε δηψήφιο αριθμό πόντων. Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με σκόρ 19-38.

Στην επανάληψη παρότι οι γηπεδούχοι βελτίωσαν την αποδοσή τους και μπόρεσαν να κατεβάσουν την διαφορά δεν μπόρεσαν να διεκδικήσουν τη νίκη και οι φιλοξενούμενοι πήραν το ρόζ φύλλο με τελικό σκόρ 52-66.

Από τους Γηπεδούχους ξεχώρισαν οι Νικολαϊδης με 11 και Κελεσίδης με 12 (2), ενώ από τους φιλοξενούμενους οι Κασαπάκης με 19 (2) και Μποτόζης με 20 (1) πόντους αντίστοιχα

Διαιτητές: Ρηγόπουλος, Καψιώχας.