53 - 43

14/02/2020 19:45 Shipping League 19/20 10 40'

Angelicoussis Group161515753
Pioneer514101443

Για την δέκατη αγωνιστική της Shipping League η ομάδα της Maran Angelicoussis Group υποδέχθηκε την ομάδα της Pioneer Marine και πήρε τη νίκη με τελικό σκόρ 53-43.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι που έπαιξαν άμυνα άμυνα ζώνης ξεκίνησαν πιο δυνατά και έκαναν ένα γρήγορο 14-0 . Στο υπόλοιπο της περιόδου και οι δύο ομάδες είχαν πολύ χαμηλή παραγωγικότητα και το σκόρ ήταν 16-5.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο ρυθμός του αγώνα άνοιξε και οι γηπεδούχοι έχοντας εξασφαλίσει μια διαφορά κατάφεραν να τη διατηρήσουν. Το πρώτο ημίχρονο έληξε με σκόρ 31-19.

Στο τρίτο δεκαλεπτο η διαφορά ανέβηκε στους 15 και η περίοδος ολοκληρώθηκε με σκόρ 46-29 ενώ στο τελευταίο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι βελτίωσαν την απόδοση τους αλλά δεν κατάφεραν να διεκδικήσουν τη νίκη αλλά μείωσαν τη διαφορά. Οι γηπεδούχοι πήραν το ρόζ φύλλο με τελικό σκόρ 53-43.

Από τους γηπεδούχους ξεχώρισε ο Καραγιάννης με 31 (1) , ενώ από τους φιλοξενούμενους οι Πίππος με 16 (4) και Γκότσης με 10 πόντους αντίστοιχα

Διαιτητές: Ορφανός, Σελληνας