17/02/2020 21:30 Commercial League B 19/20 9 40'

FrieslandCampina1220152168
Σ.Υ.Τ.Α.91591245

Κλειστό Γήπεδο Λεωφόρου Αλεξάνδρας
Leof. Alexandras 160, Athina 115 21, Greece

Για τον Α΄όμιλο της Commercial League B η ομάδα της FRIESLAND CAMPINA υποδέχθηκε την ομάδα της Σ.Υ.Τ.Α και πήρε μια ευρεία νίκη με σκόρ 68-45 με τον Τοκάνη να κάνει double double με 13 (1) πόντους & 16 ριμπάουντ.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν με άμυνα man to man ενώ οι φιλοξενούμενοι, που προηγήθηκαν 4-7, με άμυνα ζώνης 2-1-2. Η περίοδος ολοκληρώθηκε, με ένα επιμέρους 8-2 της FRIESLAND CAMPINA, με σκόρ 12-9.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι γηπεδούχοι συνέχισαν δυνατά, βελτίωσαν την παραγωγικότητα τους και διατήρησαν το προβάδισμα ανεβάζοντας τη διαφορά. Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με σκόρ 32-24.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι συνέχισαν να ανεβάζουν τη διαφορά με καλή απόδοση και στην επίθεση και στην άμυνα. Οι φιλοξενούμενοι παρόλη τη μαχητικότητά τους ήταν μακριά από τον καλό τους εαυτό και δεν κατάφεραν να ακολουθήσουν στο σκόρ. Η τρίτη περίοδος ολοκληρώθηκε με σκόρ 47-33 ενώ οι γηπεδούχοι πήραν το ρόζ φύλλο με το τελικό 68-45.

Για τους γηπεδούχους ξεχώρισαν οι Μαγγιώρος με 23 (1) και Κουμεντάκης με 14 ενώ από τους φιλοξενούμενους ξεχώρισε ο Παγόπουλος Ν. με 25(1) πόντους, αντίστοιχα.

Διαιτητές: Δράκος, Εφραιμίδης