39 - 75

27/02/2020 22:00 Commercial League B 19/20 10 40'

Accenture71341539
ThinkDigital817242675

Στον Αγώνα της 10ης Αγωνιστικής της Commercial League B, μεταξύ της Accenture και της Think Digital, οι τελευταίοι πήραν τη νίκη με το σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 39-75.

Στο ξεκίνημα του αγώνα πιο συγκεντρωμένοι μπήκανε οι φιλοξενούμενοι που έτρεξαν ένα επιμέρους 0-6 στα πρώτα 4 λεπτά. Όμως οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και με σκληρή άμυνα βρήκαν ρυθμό στην επίθεση και έφεραν το ματς στα ίσια με το 1ο δεκάλεπτο να κλείνει με σκορ 7-8.

Το παιχνίδι μετατράπηκε σε ένα πολύ δυνατό ντέρμπι που πήγαινε πόντο πόντο, τρομερές μάχες για κάθε κατοχή έδιναν οι δύο ομάδες που έδειχναν ότι καμία δεν πρόκειται να τα παρατήσει. Με τους φιλοξενούμενους να είναι λίγο καλύτεροι στη συνέχεια το ημίχρονο έκλεισε με σκορ 20-25.

Βγαίνοντας από τα αποδυτήρια η ThinkDigital έδειξε τρομερή διάθεση σε άμυνα και επίθεση και δικαίως πήρε μια διαφορά 20 πόντων, σοκάροντας τους αντιπάλους της που κολλήσανε επιθετικά. Στη πορεία με σταθερό ρυθμό η διαφορά ανέβηκε λίγο ακόμη με τη τρίτη περίοδο να κλείνει με σκορ 24-49.

Συνεχίζοντας στο ίδιο tempo οι φιλοξενούμενοι εκμεταλλεύτηκαν την ευκαιρία και πήγανε τη διαφορά στα ύψη εκεί που πλέον δεν μπορούσε να ακολουθήσει καθόλου η Accenture, στα τελευταία λεπτά βγήκαν κάποιες ωραίες φάσεις που ήτανε διαφήμιση του αθλήματος και από τις δύο ομάδες με το τελικό σκορ να είναι 39-75.

Από τους γηπεδούχους ξεχώρισε ο Κελεσίδης Ελ. με 16(3) και ο Μητάς Δ. με 10 πόντους, αντίθετα από τους φιλοξενούμενους τρομερό παιχνίδι έκανε ο Μάργαρης Β. με 28(4) μαζί με τον Μαυρίκιο Ν. που πέτυχε 27(1) πόντους.

Διαιτητές: Χατζόπουλος, Αναστασόπουλος