46 - 60

09/04/2017 16:00 League C1 16/17 40'

Accenture87201146
Factoring Triple G201761760

Στον Αγώνα μεταξύ της ACCENTURE και της FACTORING TRIPLE G, οι τελευταίοι κατάφεραν και απέσπασαν την νίκη με το σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 46 – 60.

Στο 1ο Δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν με άμυνα man, ενώ οι φιλοξενούμενοι με άμυνα ζώνης 2 – 3. Στο επιθετικό κομμάτι οι παίκτες και από τις δύο πλευρές μπήκαν με ενέργεια, καλά πατήματα και προτίμησαν σετ επιθέσεις, αλλά η Triple G μετά τα πρώτα 2 λεπτά πίεσε για αιφνιδιασμούς ενώ παράλληλα είχε πολύ μεγαλύτερη παραγωγή από assist από τους αντιπάλους της, με αποτέλεσμα να πάρει προβάδισμα 3 κατοχών και το σκορ ήταν 4 – 9 στα πρώτα 5 λεπτά. Στην πορεία οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν να έχουν πιο καθαρές τελικές επιλογές, ενώ παράλληλα κυριάρχησαν και στα επιθεικά ριμπάουντ και με πολλές 2ες επιθέσεις ανέβασαν το προβάδισμα στους 10+ πόντους, τους παίκτες της Accenture να κυκλοφορούν την μπάλα και να βρίσκουν τις ελεύθερες τελικές επιλογές αλλά ήταν άστοχοι, με αποτέλεσμα η περίοδος να κλείσει με σκορ 8 – 20.

Στο 2ο Δεκάλεπτο από την αρχή οι παίκτες της Accenture μπήκαν με περισσότερη συγκέντρωση, έδειξαν μεγαλύτερη προσήλωση αμυντικά και κοντρόλαραν το τέμπο στα πρώτα 3 λεπτά, αλλά επιθετικά συνέχισαν να αντιμετωπίζουν σοβαρό πρόβλημα απέναντι στην ζώνη με αποτέλεσμα να μην μειώσουν και τελικά είδαν τους αντιπάλους τους να αρχίζουν σιγά σιγά να βρίσκουν ρυθμό και από την γραμμή των 3 πόντων (με 2 τρίποντα του Αποστολάκη Σ.), με τον Λούμπα Ν. να συνεχίζει να μοιράζει assist στους συμπαίκτες του, η διαφορά διευρύνθηκε και το ημίχρονο έκλεισε με σκορ 46 – 60.

Τόσο στο 3ο όσο και στο 4ο Δεκάλεπτό οι παίκτες της Accenture συνέχισαν να δείχνουν διάθεση και μαχητικότητα και έχοντας εξαιρετική απόδοση (τόσο αμυντικά όσο και επιθετικά) στην 3η περίοδο κατάφεραν να κερδίσουν στο επιμέρους σκορ με 20 – 6 αλλά στην συνέχεια παρουσίασαν εμφανή σημάδια κόπωσης και οι παίκτες της Triple G συνέχισαν να παραμένουν σοβαροί και συγκεντρωμένοι, διατηρώντας προβάδισμα 3+ κατοχών έως το τέλος και παίρνοντας τελικά την Νίκη.

Από τους Γηεδούχους ξεχώρισαν οι Γάσπαρης Κ. με 8 και Ρέππας Ν. με 18 (3), ενώ από τους Φιλοξενούμενους οι Σκούρας Σ. με 15 και Λούμπας Ν. με 11 (1) πόντους αντίστοιχα.