44 - 46

30/11/2019 18:30 Commercial League A 19/20 2 40'

AVIN119121244
Techpassion161211746

Για τον Α΄όμιλο της Commercial League A η ομάδα της AVIN υποδέχθηκε την ομάδα της Techpassion. Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να επικρατήσουν με τελικό σκόρ 44-46.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι που έπαιξαν ατομική άμυνα ξεκίνησαν δυνατά και απέναντι στην άμυνα ζώνης των αντιπάλων τους πέτυχαν 13 γρήγορους πόντους και προηγήθηκαν με σκόρ 7-13 ενώ το πρώτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με σκόρ 11-16.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι μείωσαν αρχικά και το σκόρ στο 15΄ήταν 15-19 αλλά με 2 εύστοχα τρίποντα οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν τη διαφορά και το πρώτο ημίχρονο έληξε με σκόρ 20-28.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν να προηγούνται και είχαν μία διαφορά ασφαλείας μέχρι το 35΄που οι γηπεδούχοι άλλαξαν την άμυνα τους σε man to man και με συνεχόμενους πόντους του Παπαγεωργίου μείωσαν σε 39-41. Στο τελευταίο πεντάλεπτο οι γηπεδούχοι δεν κατάφεραν να συνεχίσουν την αντεπίθεση τους και οι φιλοξενούμενοι πήραν τελικά το ρόζ φύλλο με σκόρ 44-46.

Από τους γηπεδούχους ξεχώρισε ο Παπαγεωργίου με 28(2), ενώ από τους φιλοξενούμενους οι Αλεβιζόπουλος με 10 (1) και Κουτρουμάνος με 12 (1) πόντους αντίστοιχα.

Διαιτητές: Ζιώγας, Ιασωνίδης