20/11/2019 22:10 Commercial League B 19/20 3 40'

betshop.gr1986740
Picture Crafts1010181048

Δημοτικό Γήπεδο Μελισσίων
Σάμου 21, Μαρούσι 151 26, Ελλάδα

Για την τρίτη αγωνιστική του Β΄ομίλου της Commercial League B η ομάδα της Betshop υποδέχθηκε την ομάδα της Picture Crafts. Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να επικρατήσουν με τελικό σκόρ 40-48 γυρνώντας στο τρίτο δεκάλεπτο από το -7 και πέτυχαν την πρώτη νίκη τους στη φετινή διοργάνωση.

Στο πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης οι γηπεδούχοι μπήκαν με φόρα, με τον Σκουμπούτη να πετυχαίνει 4 τρίποντα πήραν προβάδισμα στο σκόρ και η περίοδος έκλεισε με 19-10.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο η παραγωγικότητα της Betshop στην επίθεση μειώθηκε κυρίως γιατί στην προσπάθεια τους οι παίχτες να τρέξουν στον αιφνιδιασμό έκαναν βιαστικές επιθέσεις. Οι φιλοξενούμενοι είχαν σταθερή απόδοση αλλά δεν κατάφεραν να πλησιάσουν και το πρώτο ημίχρονο έληξε με σκόρ 27-20.

Στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, όμως, οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυνατά και με σερί 0-7 όχι μόνο έφεραν το παιχνίδι στα ίσια αλλά με τρίποντο του Πιτούλη περάσαν μπροστά στο σκόρ με 27-30. Με ομαδικό παιχνίδι στην επίθεση την ώρα που οι γηπεδούχοι βασίστηκαν μόνο στον Σκουμπούτη κράτησαν το προβάδισμα και η περίοδος ολοκληρώθηκε με σκόρ 33-38.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο της αναμέτρησης παρόλο που οι γηπεδούχοι πλησίασαν στον 1 πόντο η Picture Crafts με ψυχραιμία δεν άφησε κανένα άλλο περιθώριο στους αντιπάλους τους και πήρε τη νίκη με τελικό σκόρ 40-48.

Από τους γηπεδούχους ξεχώρισε ο Σκουμπούτης με 24(6), ενώ από τους φιλοξενούμενους οι Παπάζογλου με 13 και Κουτσούκος με 9 πόντους αντίστοιχα.

Διαιτητές: Σπυρόπουλος, Γαραντζιώτης