27 - 45

01/12/2023 20:00 Commercial League C 23/24 4 40'

Cepal765927
Lavipharm118141245

Στον αγώνα της 4ης Αγωνιστικής μεταξύ της Cepal και της Lavipharm, οι τελευταίοι πήραν τη νίκη με σκορ 27-45.

Στην αρχή του αγώνα οι δυο ομάδες επέλεξαν άμυνα ζώνης, με το ρυθμό του παιχνιδιού να είναι αργός και τις ομάδες να πηγαίνουν σε οργανωμένες επιθέσεις με το σκορ 5λέπτου να βρίσκεται στο 2-7. Οι φιλοξενούμενοι σε αυτό το διάστημα είχαν καλύτερα πατήματα με το σκορ περιόδου να ειναι 7-11 υπέρ τους.

Στο 2ο Δεκάλεπτο το status του αγώνα παρέμενε ίδιο, με τις άμυνες να έχουν τον πρώτο λόγο και το παιχνίδι όμως να είναι πιο ισσοροπημένο. Και οι δυο ομάδες επιχείρησαν αρκετά άστοχα σουτ και το σκορ παρέμεινε σε χαμηλά επίπεδα, με τους φιλοξενούμενους στην συνέχεια να τρέχουν ένα μικρό σερί (0-6), και το ημίχρονο να λήγει με 13-19.

Το 3ο Δεκάλεπτο βρήκε τις δυο ομάδες να συνεχίζουν με άμυνες ζώνης, και να έχουν μπει πιο δυναμικά στο παρκέ. Η ομάδα της Lavipharm είχε και πάλι πιο πολλές λύσεις επιθετικά, βλέποντας τους αντιπάλους τους να είναι χωρίς σκορ στα πρώτα 5 λεπτά της επανάληψης (13-29).  Στο υπόλοιπο του αγώνα δεν άλλαξε κάτι στο αγωνιστικό πρόσωπο των δύο ομάδων, με την ομάδα της Cepal να προσπαθεί να αντιδράσει και να παίζει καλύτερη άμυνα, χωρίς ωστόσο να καταφέρει να μειώσει στο σκορ, και τους φιλοξενούμενους να παίρνουν το ροζ φύλλο αγώνα με το τελικό 27-45.