45 - 44

08/12/2023 20:30 Commercial League C 23/24 5 40'

Cosmote e-Value515111445
Accenture69161344

Μια πολύ μεγάλη νίκη πανηγύρισε η ομάδα της  COSMOTE E-VALUE επί της ομάδας της ACCENTURE με 45-44 το βράδυ της Παρασκευής στο γήπεδο της Λεοντείου. Έτσι η ομάδα του Μαστροκωστόπουλου παρέμεινε στις υψηλές θέσεις της βαθμολογίας με βλέψεις για την κορυφή. Ο αγώνας κρίθηκε στις λεπτομέρειες με την σπουδαία ομάδα της ACCENTURE να χάνει το ροζ φύλλο αγώνα την τελευταία στιγμή!

Νευρικές και άστοχες ξεκίνησαν ήταν οι δύο ομάδες στο πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης. Η ACCENTURE μπήκε κάπως καλύτερα  και με καλάθια μέσα στο ζωγραφιστό προηγήθηκε στο πέμπτο λεπτό με 0-6, η ομάδα της COSMOTE E-VALUE απάντησε με ένα μίνι σερί 5-0 για το φτωχό 5-6 του δεκαλέπτου.

Οι γηπεδούχοι ανέβηκαν επιθετικά στο δεύτερο δεκάλεπτο. Με τον Ζωγραφάκη να σκοράρει πήραν κεφάλι στο σκορ (15-8) με τον Γιαννοσπύρο να κρατάει την ομάδα του κοντά στο σκορ (7 πόντοι από τους 9 της ομάδας του, με το ημίχρονο να κλείνει στο 20-15.

Η ACCENTURE βρήκε τα πρώτα της τρίποντα στην τρίτη περίοδο με τους Τρεμμά (2) και Στεργιόπουλο , με την COSMOTE E-VALUE να απαντάει με τους Φλόκα και Καλαντζή. Το δεκάλεπτο έληξε ισόπαλο (31-31) και η τέταρτη περίοδος προ μηνυότανε συναρπαστική.

Η ACCENTURE μπήκε δυνατά και με τον Μαυράκη να σκοράρει πήρε ένα μικρό προβάδισμα (35-40), η COSMOTE E-VALUE όμως ανέβασε την πίεση της, έκλεισε την άμυνα της και με τον Ζωγραφάκη πρωταγωνιστή πήρε μια τεράστια νικη.

Κορυφαίος του αγώνα ο Ζωγραφάκης με 20 πόντους και 5 ριμπάουντ, βοήθησαν οι οι Φλοκας και Μαυράκης. Γιαννόσπυρος και Πολυχρονόπουλος οι καλύτεροι για την ACCENTURE.

Φλόκας Γιώργος (Παίκτης Cosmote E-Value)

Γιαννοσπύρος Λεωνίδας (Παίκτης Accenture)