23/11/2023 21:30 Commercial League C 23/24 3 40'

Cosmote e-Value1212111651
Cepal4815633

ΟΑΚΑ Βοηθητικό Γήπεδο 1 (Ξιφασκίας)

Στον Αγώνα της 3ηε Αγωνιστικής μεταξύ της Cosmote e-Value και της Cepal, οι πρώτοι κατάφεραν και απέσπασαν την νίκη με το σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 51-33.

Στο 1ο Δεκάλεπτο και οι δύο ομάδες ξεκίνησαν με άμυνες man to man, αλλά επιθετικά δεν μπήκαν με καλά πατήματα, είχαν πολύ χαμηλά ποσοστά και το σκορ ήταν 4-0 στα πρώτα 5 λεπτά. Στην συνέχεια παρόλα αυτά οι γηπεδούχοι ζεστάθηκαν από την γραμμή των 3 πόντων και βρήκαν λύσεις, η Cepal συνέχισε να μην έχει καθαρές τελικές επιλογές και η περίοδος έκλεισε με σκορ 12-4.

Στο 2ο Δεκάλεπτο οι άμυνες σταδιακά έγιναν πιο physical, το τέμπο του αγώνα και η διαφορά παρέμειναν στα ίδια επιπεδα και το σκορ ήταν 17-8 στα μισά της περιόδου. Στο υπόλοιπο της περιόδου ο ρυθμός ανέβηκε με γρήγορες επιθέσεις και από τις δύο ομάδες αλλά αυτό ευνόησε την Cosmote e-Value η οποία ανέβασε την διαφορά σε διψήφια επίπεδα και έκλεισε το ημίχρονο με σκορ 24-12.

Στο υπόλοιπο του αγώνα δεν άλλαξε κάτι στο αγωνιστικό πρόσωπο των δύο ομάδων, με τους παίκτες της Cepal να δείχνουν διάθεση και μαχητικότητα έως το τέλος, κερδίζοντας το επιμέρους σκορ της 3ης περιόδου αλλά χωρίς να καταφέρουν σε κανένα σημείο να απειλήσουν με ανατροπή και τους παίκτες της Cosmote e-Value να διατηρούν τον έλεγχο του αγώνα καθώς και μία σταθερή διαφορά ασφαλείας παίρνοντας τελικά την Νίκη.