39 - 62

11/01/2024 22:00 Shipping League B 23/24 7 40'

Costamare51213939
Technomar1718151262

Στον Αγώνα της 7ης Αγωνιστικής μεταξύ της Costamare και της Technomar, οι τελευταίοι κατάφεραν και απέσπασαν την νίκη με το σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 39-62.

Στο 1ο Δεκάλεπτο και οι δύο ομάδες σε άμυνες man to man, επέλεξαν σετ επιθέσεις και έμειναν κοντά στο σκορ το οποίο ήταν 3-6 στα πρώτα 5 λεπτά. Στην συνέχεια παρόλα συτά οι φιλοξενούμενοι με αιχμή τον Μαμαλάκη Ν. (και πολύ ωραίες φάσεις από τον ίδιο) πήραν τα ηνία, έκαναν ένα run 0-9 και έκλεισαν την περίοδο με σκορ 5-17.

Στο 2ο Δεκάλεπτο από την αρχή οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και ξεκόλλησαν επιθετικά όμως δεν κατάφεραν να σταματήσουν την επιθετική παραγωγή των αντιπάλων με αποτέλεσμα η διαφορά να ανέβει και άλλο και το σκορ ήταν 10-25 στα μισά της περιόδου και 17-35 στο τέλος του ημιχρόνου.

Στο υπόλοιπο του αγώνα δεν άλλαξε κάτι στο αγωνιστικό πρόσωπο των δύο ομάδων, με τους παίκτες της Costamare να δείχνουν διάθεση και μαχητικότητα έως το τέλος αλλά χωρίς να καταφέρουν σε κανένα σημείο να μειώσουν και να απειλήσουν με ανατροπή και τους παίκτες της Technomar να διατηρούν τον έλεγχο του αγώνα καθώς και μία σταθερή διαφορά ασφαλείας παίρνοντας τελικά την Νίκη.