71 - 64

17/11/2023 22:00 Super League 23/24 2 40'

Frezyderm2917121371
Entersoft1514211464

Στον Αγώνα της 2ης Αγωνιστικής μεταξύ της Frezyderm και της Entersoft, οι πρώτοι κατάφεραν και απέσπασαν την νίκη με το σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 71-64.

Στο 1o Δεκάλεπτο και οι δύο ομάδες επέλεξαν γρήγορες επιθέσεις, βρήκαν παραγωγή και εναλλάχθηκαν στο προβάδισμα με το σκορ να είναι 10-6 στα πρώτα 5 λεπτά. Στην συνέχεια οι άμυνες και από τις δύο πλευρές παρέμειναν καθαρές αλλά με τους φιλιξενούμενους να χάνουν την συγκέντρωση τους, σε αντίθεση με την Frezyderm η οποία με διαδοχικά κλεψίματα και αιφνιδιασμούς έκανε ένα run 19-9 και έκλισε την περίοδο με σκορ 29-15.

Στο 2o Δεκάλεπτο και πάλι ο αγωνας σε γρήγορο τέμπο, κάτι που συνέχισε να ευνοεί τους γηπεδούχους, η Entersoft βρήκε ενέργεια και λύσεις από τον Ντάσκα Φ. όμως χωρίς να καταφέρει να περιορίσει επιθετικά τους Ψαρρό Γ. και Χαριτόπουλο Δ., με αποτέλεσμα να δει το σκορ να διαμορφώνεται σε 36-21 στα μισά και 46-22 στο τέλος του ημιχρόνου.

Στο υπόλοιπο του αγώνα οι δύο ομάδες συνέχισαν να παίζουν καθαρό και ποιοτικό μπάσκετ, με τους παίκτες της Entersoft να δείχνουν διάθεση και μαχητικότητα έως το τέλος κερδίζοντας τα επιμέρους σκορ των δύο τελευταίων περιόδων και μάλιστα ψαλίδισαν την διαφορά σε 8 πόντους στο 3ο Δεκάλεπτο αλλά χωρίς να καταφέρουν σε κανένα σημείο να κάνουν την ανατροπή και τους παίκτες της Frezyderm να διατηρούν τον έλεγχο του αγώνα καθώς και μία σταθερή διαφορά 3+ κατοχών έως το τέλος παίρνοντας τελικά την Νίκη.