47 - 65

03/12/2019 21:30 Commercial League A 19/20 2 40'

Grant Thornton617111347
Generali82622965

Για τον B’ όμιλο της Commercial League Α η ομάδα της Grant Thornton υποδέχθηκε την ομάδα της Generali Hellas που πήρε την νίκη με σκόρ 47-65 και κατάφερε να παραμείνει αήττητη.

Στην πρώτη περίοδο οι φιλοξενούμενοι που έπαιξαν ατομική άμυνα προηγήθηκαν 0-3 στο πρώτο πεντάλεπτο του αγώνα. Με μικρή παραγωγή στην επίθεση και για τις δύο ομάδες η περίοδος έληξε με σκόρ 6-8.

Στο δευτερό δεκάλεπτο οι ομάδες βρήκαν το δρόμο πρός το καλάθι και οι γηπεδούχοι που ευστόχησαν σε 2 σουτ 3 πόντων προήγηθηκαν στο 15΄με σκόρ 19-15. Οι φιλοξενούμενοι όμως που απάντησαν με 3 τρίποντα του Καλούδη και του Βάγια προσπέρασαν ξανά και το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με σκόρ 23-34.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι εκτόξευσαν τη διαφορά και στο 25΄ήταν μπροστά με 20 πόντους (28-48). Οι γηπεδούχοι που αγωνίστηκαν με 6 παίχτες δεν κατάφεραν να μειώσουν τη διαφορά και να γίνουν απειλητικοί. Η αναμέτρηση ολοκληρώθηκε με σκόρ 47-65.

Από τους Γηπεδούχους ξεχώρισε ο Πουγκανιώτης με 15 (1) ενώ από τους Φιλοξενούμενους ξεχώρισαν οι Καλούδης Ν με 20 (4) πόντους και Καλούδης Π που έκανε double double με 14 (1) πόντους & 10 ριμπάουντ ενώ μοίρασε και 7 assist.

Διαιτητές: Ραχιώτης, Περδετζόγλου