42 - 67

20/01/2016 21:45 League C2 15/16 40'

IRI91171542
Raging Bulls199211867

Σε ένα παιχνίδι μεταξύ IRI και της NAVIOS, οι τελευταίοι κατάφεραν και απέσπασαν μία άνετη νίκη με το σκορ διαμορφώνεται στο τελικό 42 – 67.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν με άμυνα man, ενώ οι φιλοξενούμενοι με άμυνα ζώνης 2–3. Στο επιθετικό κομμάτι και οι δύο ομάδες μπήκαν με ενέργεια και συγκέντρωση στα πρώτα λεπτά με το σκορ στο πρώτο μισό να είναι 5–8. Στο δεύτερο μισό της περιόδου η Navios ανέβασε ταχύτητα και με διαδοχικές άμυνες και αιφνιδιασμούς και καλές επιλογές και ρυθμό στο σετ, πήρε μια διαφορά 9 πόντων με την περίοδο να κλείνει με σκορ 9–19.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο το παιχνίδι συνέχισε στον ίδιο ρυθμό, με τους γηπεδούχους κυρίως με σετ επιθέσεις να δείχνει μεγαλύτερη συγκέντρωση, αλλά και τους φιλοξενούμενους να πιέζουν συνεχώς για αιφνιδιασμούς, να παίζουν καλή άμυνα και να έχουν ένα προβάδισμα 15 πόντων στα μισά της περιόδου. Στο δεύτερο μισό η IRI συνέχισε να δείχνει μαχητικότητα,σταμάτησε το run των αντιπάλων και το ημίχρονο έκλεισε με σκορ 20 – 28.

Στο δεύτερο ημίχρονο είναι Navios μπήκε και πάλι με περισσότερη ενέργεια και πάλι με διαδοχικές άμυνες και αιφνιδιασμούς έκανε ένα run 15 – 0 στα πρώτα 4 λεπτά με την διαφορά να φτάνει στους 23 πόντους και την τρίτη περίοδο να κλείνει με σκορ 27 – 49! Στο τελευταίο δεκάλεπτο το παιχνίδι συνέχισε στο ίδιο τέμπο με τους φιλοξενούμενους να ελέγχουν απόλυτα το ρυθμό του παιχνιδιού να διατηρούν τη διαφορά στους + 20 πόντους και να πάρουν τελικά μία άνετη νίκη.

Από τους γηπεδούχους ξεχώρισαν οι Σκολίδης Β. με 12 (2) και Φιλίπης Π. με 10 (2), ενώ από τους φιλοξενούμενους οι Μαρκογιαννάκης Α. με 20 (2) και Γεραπετρίτης Γ. με 11 (3) πόντους αντίστοιχα.