Esa Security1232201074
Oracle118112656

Εκπαιδευτηρία Πλάτωνα
El. Venizelou 3, Glika Nera 153 54, Greece

Σε ένα παιχνίδι μεταξύ της ISS και της ORACLE, οι τελευταίοι κατάφεραν και απέσπασαν μία άνετη νίκη με το σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 74 – 56.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν με άμυνα man, ενώ οι φιλοξενούμενοι με άμυνα ζώνης 2–3. Στο επιθετικό κομμάτι και οι δύο ομάδες μπήκαν με ενέργεια και στις 2 πλευρές του γηπέδου, όμως με την ISS να έχει εξαιρετική συγκέντρωση και κυκλοφορία της μπάλας και να ξεκινάει με το σκορ να είναι 7– 0 στα πρώτα 3 λεπτά. Στην πορεία της περιόδου οι άμυνες έγιναν πιο physical με το σκορ στα μισά να είναι 7 – 2, με τις δύο ομάδες να είναι νευρικές επιθετικά,αλλά την Oracle να μειώνει και την περίοδο να κλείνει με σκορ 12 – 11.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο και πάλι η ISIS μπήκε πιο δυνατά από την αρχή και ξαναπήρε μια διαφορά + 3 κατόχων με το σκορ να είναι 23 – 13 στα πρώτα 3 λεπτά. Η Oracle από την άλλη πλευρά συνέχισε να έχει σοβαρό επιθετικό πρόβλημα και να είναι εκτός ρυθμού, με αποτέλεσμα να δει το σκορ να είναι 25 – 13 στα μισά της περιόδου. Στο δεύτερο μισό η ISS συνέχισε να ελέγχει τον ρυθμό του αγώνα, να τρέχει αιφνιδιασμούς, να σπάει τη ζώνη με καλό spaceing και σουτ 3 πόντων και να κλείνει το ημίχρονο με σκορ 44 – 19.

Στο τρίτο δεκάλεπτο και πάλι η ISS με ενέργεια, πολύ καλές επιλογές και κίνηση μακριά από την μπάλα, σε αντίθεση με την Oracle που συνέχισε να είναι στατική και χωρίς καθαρές επιλογές επιθετικά, με αποτέλεσμα να δει τη διαφορά να αυξάνεται και την περίοδο να κλείνει με σκορ 64 – 30.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο το παιχνίδι συνέχισε στο ίδιο τέμπο με την Oracle να δείχνει εμφανή σημάδια κόπωσης, αλλά παρόλα αυτά να δείχνει μαχητικότητα και να μειώνει, αλλά και με την ISIS να παραμένει σοβαρή και συγκεντρωμένη, με αποτέλεσμα να διατηρεί μια διαφορά ασφαλείας και να παίρνει τελικά τη νίκη.

Από τους γηπεδούχους ξεχώρισαν οι Παληός Χ. με 20 (1) και Μανώλης Κ. με 17 (5), ενώ από τους φιλοξενούμενους οι Λιουδάκης Γ. με 21 (3) και Γκούσης Γ. με 9 (1) πόντους αντίστοιχα.