67 - 61

21/12/2022 20:30 Group B 22/23 8 40'

Kaizen Gaming1415251367
Entersoft1621141061

Στον Αγώνα της 8ης Αγωνιστικής μεταξύ της Kaizen Gaming και της Entersoft, οι πρώτοι κατάφεραν και απέσπασαν την νίκη με το σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 67-61.

Στο 1ο Δεκάλεπτο και οι δύο ομάδες ξεκίνησαν με δυνατές αλλά καθαρές άμυνες ενώ επιθετικά έτρεξαν σε αιφνιδιασμούς και έμειναν κοντά στο σκορ στα πρώτα 5 λεπτά. Στην συνέχεια τα ποσοστά παρέμειναν σε καλό επίπεδο, οι φιλοξενούμενοι κράτησαν μία διαφορά μίας κατοχής και η περίοδος έκλεισε με σκορ 14-16. Στο 2ο Δεκάλεπτο και οι δύο ομάδες συνέχισαν να παίζουν καθαρό μπάσκετ με καλές παράλληλα άμυνες αλλά η Entersoft συνέχισε σε καλύτερο ρυθμό, η Kaizen Gaming δεν κατάφερε να βρει ρυθμό αμυντικά με αποτέλεσμα να δει το ημίχρονο να κλείνει με σκορ 29-37.

Στο 2ο ημίχρονο από την αρχή η Kaizen Gaming μπήκε με πιο καθαρό μυαλό στο παρκέ, οι αντίπαλοι της παρασύρθηκαν σε βιαστικές τελικές επιλογές βλέποντας την διαφορά να ροκανίζεται, τους γηπεδούχους να περνάνε μπροστά και η 3η περίοδος να κλείνει με σκορ 54-51. Στο τελευταίο Δεκάλεπτο και οι δύο ομάδες έπαιξαν καθαρό και ποοτικό μπάσκετ, έμειναν κοντά στο σκορ, με τους παίκτες της Entersoft όμως να παρουσιάζουν σημάδια κόπωσης και τους παίκτες της Kaizen Gaming να είναι καλύτεροι στις λεπτομέρειες και διατηρώντας ένα μικρό προβάδισμα στα τελευταία λεπτά έφυγαν τελικά με το ροζ φύλλο αγώνα.