Loreal150130735
Esa Security111914953

Εκπαιδευτηρία Πλάτωνα
El. Venizelou 3, Glika Nera 153 54, Greece

Σε ένα παιχνίδι μεταξύ της L’OREAL και της ISS, οι τελευταίοι κατάφεραν και απέσπασαν μια καθαρή νίκη με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 35-53.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με την ομάδα της L’oreal να επιλέγει άμυνα ζώνης 2-3 και την ομάδα της ISS άμυνα man. Στο επιθετικό κομμάτι οι γηπεδούχοι από την αρχή σημάδεψαν το ζωγραφιστό των αντιπάλων με συνεχή ποσταρίσματα και drives, έχοντας καλά ποσοστά το πρώτο δεκάλεπτο. Οι φιλοξενούμενοι από την άλλη πλευρά έχοντας πρόβλημα απέναντι στην ζώνη των αντιπάλων, προσπάθησαν να πιέσουν για αιφνιδιασμούς κάθε φορά που έβγαζαν άμυνα και με αυτό τον τρόπο κρατήθηκαν κοντά στο σκορ με την πρώτη περίοδο να λήγει 15-11.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο η ISS ξεκίνησε με άμυνα ζώνης 2-3, με αποτέλεσμα να προστατέψει το ζωγραφιστό και να δημιουργήσει σοβαρά επιθετικά προβλήματα στην L’oreal η οποία μην έχοντας αξιόπιστες λύσεις από μακρινά σουτ κόλλησε επιθετικά. Οι συνεχείς καλές άμυνες από την ISS δημιούργησαν ευκαιρίες αιφνιδιασμών της οποίες και αξιοποίησε με αποτέλεσμα οι φιλοξενούμενοι να κάνουν ένα εκπληκτικό run 19-0 με το ημίχρονο να κλείνει με σκορ 15-30!

Στο δεύτερο ημίχρονο το παιχνίδι πήρε διαδικαστικό χαρακτήρα, μιας και η ομάδα της L’oreal συνέχισε να μην βρίσκει λύσεις απέναντι στην ζώνη και με την ομάδα της ISS να έχει βρει ρυθμό στις σετ επιθέσεις και συνεχίζοντας να βγάζει άμυνες και να τις μετατρέπει σε αιφνιδιασμούς η διψήφια διαφορά διατηρήθηκε έως και το τέλος του αγώνα.

Από τους Γηπεδούχους ξεχώρισαν οι Αξαμπανόπουλος Δ. με 13 και Σιούτης Α. με 9, ενώ από τους Φιλοξενούμενους οι Μανώλης Κ. με 17(5) και Παληός Χ. με 14(1) πόντους αντίστοιχα.