64 - 56

16/12/2019 19:30 Super League A 19/20 4 40'

Loreal1413142364
Frezyderm1317161056

Για τον Β’ ομίλου της Super League η ομάδα της Loreal υποδέχθηκε την Frezyderm και συνέχισε νικηφόρα με σκόρ 64-56.

Στο πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα οι γηπεδούχοι με 10 πόντους του Λουγιάκη προηγήθηκαν με 14-13 ενώ οι φιλοξενούμενοι πήραν σκόρ μόνο από τον Χαριτόπουλο που πέτυχε 13 πόντους στην πρώτη περίοδο.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν τον ρυθμό και με ωραίες συνεργασίες στην επίθεση πέρασαν μπροστά. Το ημίχρονο έληξε με σκόρ 27-30 ενω διατήρησαν το προβάδισμα και στο τρίτο δεκάλεπτο, που έληξε με σκόρ 41-46.

Στην τέταρτη και τελευταία περίοδο οι γηπεδούχοι στα μισά της περιόδου ήταν πίσω με σκόρ 48-51. Πέντε λεπτά πριν την λήξη του αγώνα όμως με τρομερή ανατροπή και ένα επιμέρους 16-5 η Loreal πέρασε μπροστά 53-51 με τρίποντο του Δασκαλάκη και πήρε το ρόζ φύλλο με τελικό σκόρ 64-56.

Από τους Γηπεδούχους ξεχώρισαν οι Λουγιάκης με 25 (2) και Αξαμπανόπουλος που έκανε double double με 14 πόντους & 10 ριμπάουντ, ενώ από τους φιλοξενούμενους ο Χαριτόπουλος με 27 (1) και ο Μελάς με 13 (2) πόντους αντίστοιχα.

Διαιτητές: Ζιώγας, Καψιώχας