04/12/2018 19:45 Super League B 18/19 6 40'

Nestle171093066

Κλειστό Γυμναστήριο Πεντέλης
Pallini 153 49, Greece

MotorOil και Nestle προέρχονταν απο ήττες και οι δύο κόντρα σε δύσκολους αντιπάλους και ήθελαν να κάνουν ένα μικρό restart από το μεταξύ τους παιχνίδι.

Η Nestle κατεβηκε πάνοπλη στο ματς σε αντίθεση με την MotorOil που παρατάχθηκε με πολλές απουσίες και αυτο της έδωσε την δυνατότητα να παίξει πιο χαλαρά και με διάφορα σχήματα αλλα και να δώσει χρόνο συμμετοχής σε όλους τους παίχτες.

Αυτή την χαλαρότητα την πλήρωσε για 3 δεκάλεπτα.

Η MotorOil ξεκίνησε αρκετα δυνατα κ βρέθηκε νωρις μπροστα με 11-0 αλλά η Nestle κατάφερε να ισορροπήσει το ματς κ να βρεθει προηγούμενη στο τέλος της 1ης περιόδου με 16-17.

Στο δευτερο δεκάλεπτο και οι 2 ομάδες ήταν αρκετά άστοχες με την Nestle να παίρνει πόντους μέσα απο το ζωγραφιστο κυρίως με τους Μητσόπουλο και Ιακωβάκη ενω η MotorOil παρέμενε κοντά στο σκορ με τους Κομιτόπουλο κ Μανωλιάδη.

Στην 3η περίοδο περιμέναμε η Nestle λόγω του βάθους που είχε στον πάγκο της να καθαρίσει το ματς αλλα ο Σβεστόνωφ από την Motoroil είχε διαφορετική άποψη και έφερε το ματς στα ίσα 36-36 με δικούς του συνεχόμενους πόντους.

Αφου οι δοκιμές και τα πειράματα της Nestle δεν έπιασαν τόπο επιστρατέυτηκε κ πάλι ο Mvp του αγώνα,Σελίτας για την τελική ευθεία του ματς,ο οποίος με την εμφάνιση του στο 4ο δεκάλεπτο ολοκλήρωσε ένα φοβερο tripple double με 13 πόντους ,11 ριμπ, 10 ασσιστ και πάτησε το γκάζι για την ομάδα του που με επιμέρους σκορ 7-30 στην τέταρτη περίοδο καθάρισε την νικη η οποία ήρθε πολύ πιο δύσκολα απ όσο δείχνει το τελικό σκορ.

Διαιτητές: Κοτσώνης , Ραπτογιάννης

Δηλώσεις παιχτών:

Μανωλιάδης Β.(Παίκτης Motor oil): “Το ευχαριστηθήκαμε.Οι αντίπαλοι ήταν ανώτεροι και μόλις σοβαρεύτηκαν μας πέρασαν…από πάνω.. οδοστρωτήρες .Καλή συνέχεια σε όλους.!