30 - 56

02/12/2021 20:30 Commercial League A 21/22 5 40'

MR Healthtech4741530
Entersoft2011121356

Στον αγώνα της 5ης αγωνιστικής  μεταξύ της MRHEALTHTECH και της ENTERSOFT οι τελευταίοι κατάφεραν και απέσπασαν την νίκη με το σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 30-56.

Στο 1ο Δεκάλεπτο  και οι δύο ομάδες έβγαλαν πολλή ενέργεια ωστόσο η φιλοξενούμενοι φάνηκαν καλύτερα προετοιμασμένοι . Στα πρώτα 5 λεπτά το σκορ ήταν 2-13 λόγω γρήγορου τέμπο και των ιδιαίτερα σφικτών άμυνών. Στην συνέχεια ακολούθησαν αξιόλογες προσπάθειες και για τις δύο  ομάδες (ωστόσο εύστοχες ήταν κυρίως από την πλευρά των φιλοξενούμενων) διαμορφώνοντας το σκορ της πρώτης περιόδου σε 4-20.

Στο 2ο Δεκάλεπτο και οι δύο ομάδες συνέχισαν δυναμικά και παρά τις άστοχες προσπάθειες και το σκορ ήταν  9-23  στα μισά της περιόδου με την ENTERSOFT να αρχίζει να αποκτά από νωρίς μία διαφορά ασφαλείας. Στο υπόλοιπο της περιόδου υπήρχε σταθερός ρυθμός και για τις δύο ομάδες  με το ημίχρονο να κλείνει με σκορ 11-31 και τους γηπεδούχους να έχουν λίγα λεπτά ξεκούρασης να ανασυνταχθούν και να επιστρέψουν στο παιχνίδι.

Βγαίνοντας από τα αποδυτήρια η άμυνα της ENTERSOFT άνοιξε σε όλο το γήπεδο κάτι που οδήγησε σε διαδοχικά κλεψίματα ανοίγοντας ακόμα περισσότερο την διαφορά επισφραγίζοντας την νίκη τους. Απο την πλευρά τους οι γηπεδούχοι πάλεψαν μέχρι το τέλος του παιχνιδιού προσπαθώντας να βελτιώσουν την άμυνα τους και να βρουν λύσεις στην επίθεση ωστόσο η σχετικά καλύτερη εικόνα που δείξαν προς το τέλος του αγώνα δεν ήταν αρκετή για τους εξασφαλίσει την νίκη. Τελικά οι φιλοξενούμενοι κυριάρχησαν των αντιπάλων τους με τελικό σκορ 30-56.

Διαιτητές: Παπαδόπουλος, Αμπελίδης