25 - 49

18/04/2022 21:30 Commercial League Minor 21/22 15 40'

MR Healthtech781925
Techpassion20891249

Στον αγώνα της 15ης αγωνιστικής μεταξύ της Mr Healthtech και της Τεκπασιον ΙΚΕ οι τελευταίοι κατάφεραν και απέσπασαν την νίκη με το σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 25-49.

Στην αρχή του αγώνα, οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν τις αμυντικές τους τακτικές με άμυνα ζώνης, σε αντίθεση με τους αντιπάλους τους που επέλεξαν man to man. Επιθετικά, οι οργανωμένες επιθέσεις κυριάρχησαν που βοήθησαν τη φιλοξενούμενη ομάδα να προηγηθεί με σκορ 5-14 στα πρώτα 5 λεπτά χάρη σε ένα σερί 0-7. Στην συνέχεια, η πίεση που άσκησαν οι προπορευόμενοι μπλόκαρε τους γηπεδούχους τους οδήγησε σε πολλές λάθος πάσες που δυσκόλεψαν τη παραγωγικότητα τους με την περίοδο να κλείνει με σκορ 7-20.

Στο 2ο δεκάλεπτο για τα πρώτα 3 λεπτά ειxε σημειωθεί μόνο 1 καλάθι από τη Τεκπασιον και το σκορ ήταν 10-25 στα μισά της περιόδου. Στο υπόλοιπο της περιόδου η παραγωγικότητα παρέμεινε στα ίδια χαμηλά επίπεδα με τους φιλοξενούμενους να έχουν καλή κυκλοφορία της μπάλας που κράτησε τη διαφορά σε διψήφια επίπεδα με το ημίχρονο να κλείνει με σκορ 15-28

Στο 2ο ημίχρονο, οι φιλοξενούμενη ομάδα ήταν η μόνη που κατάφερε να σκοράρει στα πρώτα 3 λεπτά  και το σκορ ήταν  15-34 στα πρώτα 5 λεπτά. Στην πορεία οι γηπεδούχοι κατάφεραν να σκοράρουν το μόνο πόντο τους σε όλο το δεκάλεπτο χάρη σε μια επιτυχημένη βολή. Οι φιλοξενούμενοι από την δική τους πλευρά οι φιλοξενούμενοι δεν πιέζονταν να σκοράρουν βασισμένοι τη κακή επίθεση που είχαν να αντιμετωπίσουν, με την περίοδο να κλείνει με σκορ 16-37.

Στο τελευταίο κομμάτι του αγώνα, οι παίκτες της Mr Healthtech ξεκίνησαν πιο δυναμικά πετυχαίνοντας ένα σερί 4-0 το οποίο ήταν και το σκορ με 5 λεπτά να απομένουν για τη λήξη. Στα τελευταία 3 λεπτά του αγώνα οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να σκοράρουν πρώτη φορά αλλά με την έκβαση του αγώνα να έχει κριθεί μικρή σημασία είχε στην οικονομία του αγώνα  με το παιχνίδι να κλείνει με σκορ 25-49.