12/03/2024 19:00 Shipping League 23/24 14 40'

Navarino0216081238
Technava1719091964

Leof. Posidonos, Pireas 185 47, Greece

Εύκολη νίκη, τη δεύτερη της στη φετινή σεζόν, πέτυχε  η ομάδα της TECHNAVA  επί της ομάδας της NAVARINO με το τελικό 38-64 να μην αφήνει πολλά περιθώρια για αναλύσεις. Η TECHNAVA με ρεκόρ 2-4 πολεμάει για είσοδο στην τετράδα, όμως πρέπει να κάνει συνεχόμενες μεγάλες νίκες, ενώ η NAVARINO με 2-9 δεν έχει ελπίδες, όμως ελπίζει να βελτιωθεί και να κάνει την ανατροπή στα play off.

Η διαφορά δυναμικότητας των δύο ομάδων ήταν μεγάλη με την TECHNAVA να παίρνει τo κεφάλι στο σκορ από το πρώτο δεκάλεπτο (2-17) χάρη στην καλή της άμυνα αλλά και την ευστοχία της από τη γραμμή των 6.75. Η ομάδα του NAVARINO έκανε πολύ κακό ξεκίνημα, ξεκινώντας μουδιασμένα τον αγώνα και με τρομερή αστοχία.

Στη συνέχεια η διαφορά των δύο ομάδων δεν ήταν τόσο μεγάλη όσο στο πρώτοι δεκάλεπτο, η TECHNAVA  όμως κέρδισε και τα επιμέρους επόμενα τρία δεκάλεπτα, με τη διαφορά συνεχώς να αυξάνεται μέχρι το +26 στο τέλος του αγώνα.

MVP ο Κεράτσας με 22 πόντους και 13 ριμπάουντ, σε μια πιο «γήινη» εμφάνιση, αυτή τη φορά είχε άξιους συμπαραστάτες τους Λιόντο και Χαρίστο. Σταματίου και Βέργης καλύτεροι για τη NAVARINO.